Białystok. Przyszła na egzamin na prawo jazdy za koleżankę. Nie pomogła maseczka i podobna fryzura

Polska
Białystok. Przyszła na egzamin na prawo jazdy za koleżankę. Nie pomogła maseczka i podobna fryzura
Polsat News
Egzaminator zwrócił uwagę, że kobieta wygląda inaczej niż na zdjęciu

26-latka chciała pomóc swojej starszej koleżance w zdobyciu prawa jazdy. Przyszła za nią na egzamin teoretyczny i przystąpiła do testu. Egzaminator zwrócił uwagę, że kobieta wygląda inaczej niż na zdjęciu. Na miejsce wezwał policję.

Mieszkanka Białegostoku zjawiła się na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Przyszła tam zamiast swojej koleżanki, której chciała pomóc w zdaniu testu. 26-latka posługiwała się paszportem 36-letniej znajomej. Podobna fryzura i założona maseczka miała ułatwić sprawę. 

 

W trakcie trwającego egzaminu egzaminator zwrócił jednak uwagę na wygląd 26-latki. Porównał ją do zdjęcia, które było zamieszczone w Profilu Kandydata na kierowcę. W związku z wątpliwościami poprosił egzaminowaną o zdjęcie maseczki. Wtedy oszustwo wyszło na jaw. Tuż po zakończeniu testu egzaminator wezwał na miejsce policję. 

 

ZOBACZ: Chciał zdać egzamin na prawo jazdy za matkę. Założył jej bluzkę i pomalował paznokcie

 

"26-latce przedstawiono zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Natomiast jej o 10 lat starsza koleżanka usłyszała zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz zbycia dokumentu tożsamości. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności." -informuje Komenda Miejska Policji w Białymstoku. 

dsk/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie