Chciał zdać egzamin na prawo jazdy za matkę. Założył jej bluzkę i pomalował paznokcie

Świat
Chciał zdać egzamin na prawo jazdy za matkę. Założył jej bluzkę i pomalował paznokcie
Polícia Militar
Syn przebrał się za matkę. Oszustwo wyszło na jaw podczas egzaminu na prawo jazdy

60-letnia Maria Schiaves z brazylijskiego Porto Velho trzykrotnie oblewała test na prawo jazdy. Przed kolejną próbą syn kobiety postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. 43-latek stawił się na egzamin... przebrany za seniorkę. Próbę oszustwa odkryła czujna egzaminatorka.

43-letni Heitor Schiave, na co dzień pracujący jako mechanik, stawił się we wtorek przed ośrodkiem ruchu drogowego przebrany w kwiecistą bluzkę i długą spódnicę. By jak najbardziej upodobnić się do swojej matki, pofarbował włosy i pomalował paznokcie na czerwono.

 

ZOBACZ: Potrącił matkę z córką na przejściu. Nie widział ich, bo miał zaszronione szyby

 

"Starał się zachowywać naturalnie"

 

W pierwszej chwili egzaminatorka Aline Mendonça nie zorientowała się, że stoi przed nią mężczyzna. - Starał się zachowywać jak najbardziej naturalnie. Miał makijaż i kobiecą biżuterię - powiedziała portalowi G1.

 

Podczas egzaminu, kobieta zaczęła nabierać wątpliwości. W pewnym momencie poprosiła "seniorkę" o ponowne okazanie dowodu tożsamości. Gdy zorientowała się, że za kierownicą w rzeczywistości siedzi mężczyzna, przerwała egzamin i wezwała policję.

- Przyznał się, że jest synem kobiety, która miała zdawać egzamin praktyczny - dodała Mendonça. 43-latek zapewnił, że była to w całości jego inicjatywa, a jego matka o niczym nie wiedziała.

bas/grz/ G1, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie