Orange Warsaw Festival odwołany. Jest nowa data i headliner

Polska
Orange Warsaw Festival odwołany. Jest nowa data i headliner
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Orange Warsaw Festival 2022 odbędzie się 3 i 4 czerwca

Tegoroczna edycja Orange Warsaw Festival została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. "Dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe" - napisali organizatorzy, zapowiadając jednocześnie przyszłoroczną datę imprezy.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa tegoroczną edycję odwołał kolejny muzyczny festiwal.

 

W styczniu informowaliśmy o brytyjskim Glastonbury. W poniedziałek dołączył do niego Orange Warsaw Festival.

 

"Kiedy 11 miesięcy temu przekazywaliśmy Wam informację o przełożeniu Orange Warsaw Festival, cały muzyczny świat wierzył, że rok wystarczy, aby poukładać ten pandemiczny chaos. I rzeczywiście - przy coraz większej liczbie zaszczepionych osób już teraz widzimy przyszłość festiwali w jasnych barwach. Niestety, dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe. Oznacza to, że pomimo ogromnej i nieustannej pracy, 2021 będzie rokiem bez OWF" - czytamy w oświadczeniu.

 

Festiwalowiczki, Festiwalowicze! Kiedy 11 miesięcy temu przekazywaliśmy Wam informację o przełożeniu Orange Warsaw...

Opublikowany przez Orange Warsaw Festival Poniedziałek, 29 marca 2021

Jest nowa data

Organizatorzy podali nowe ramy czasowe imprezy. Fani muzyki spotkają się 3 i 4 czerwca 2022 roku. Każdy dotychczas zakupiony bilet zachowuje ważność na nowy termin.

 

ZOBACZ: Koncert w Barcelonie. Ponad 5 tys. osób w maseczkach, ale bez dystansu

 

"Dobra wiadomość jest taka, że jeden z headlinerów - Tyler, The Creator oraz fantastyczny BROCKHAMPTON, już potwierdzili swój udział w nowych datach festiwalu w roku 2022! A do tego pojawi się wielu nowych artystów, których będziemy ogłaszać w nadchodzących miesiącach" - napisano.

 

Jednocześnie zaznaczono, że "wraz z postępującym procesem szczepień zaczęto pracę nad edycją 2022".

Co z Openerem?

Wciąż nie wiadomo, jakie losy czekają tegoroczną edycję Openera. 26 lutego organizatorzy opublikowali oświadczenie, w którym zapewnili, że "scenariuszy jest kilka".

 

"Dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy". Do tej pory jednak nie ujawniono szczegółów.

ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie