Koncert w Barcelonie. Ponad 5 tys. osób w maseczkach, ale bez dystansu

Świat
Koncert w Barcelonie. Ponad 5 tys. osób w maseczkach, ale bez dystansu
fot. PAP/EPA/Alejandro Garcia
Poza udziałem w badaniach antygenowych uczestnicy koncertu musieli przed wejściem na salę zmierzyć też temperaturę ciała oraz założyć maski ochronne

Ponad 5000 osób wzięło udział w pierwszym w tym roku koncercie muzycznym w Barcelonie. Wydarzenie z udziałem hiszpańskiego zespołu Love of Lesbian odbyło się w sobotni wieczór w hali koncertowej Pałacu Sant Jordi przy zachowaniu restrykcji epidemicznych, z wyjątkiem dystansu społecznego.

Władze katalońskiej stolicy, które wydały zgodę na organizację wydarzenia pomimo rosnącej w regionie dynamiki zgonów i zakażeń, wyjaśniły, że służy ono testowaniu możliwości przeprowadzania podobnych masowych imprez rozrywkowych w niedługiej przyszłości.

 

ZOBACZ: Niezwykły koncert - widzowie i muzycy w bańkach. "To nowa normalność"

 

Jak poinformowały w niedzielę służby sanitarne Katalonii, w trakcie przeprowadzonych przed koncertem badań udało się potwierdzić zakażenie koronawirusem u sześciu osób, które zamierzały wziąć udział w wydarzeniu.

 

 

Poza udziałem w badaniach antygenowych uczestnicy koncertu musieli przed wejściem na salę zmierzyć też temperaturę ciała oraz założyć maski ochronne. Ich wartość została wliczona do ceny biletów, które oscylowały pomiędzy 23 a 28 euro.

 

fot. PAP/EPA/Alejandro Garcia

Wydarzenie nie dla każdego?

Organizatorzy przed rozpoczęciem sprzedaży biletów apelowali, aby nie nabywały ich osoby cierpiące na choroby płuc i nowotwory.

 

ZOBACZ: Sposób na pandemię. Koncerty w kinach samochodowych

 

Przed koncertem burmistrz Barcelony Ada Colau zapowiadała, że impreza odbędzie się bez konieczności zachowania dystansu społecznego, podobnie jak ostatni przeprowadzony w tym mieście koncert muzyczny, który odbył się w sali Apolo w grudniu 2020 r. Po wydarzeniu tym, w którym uczestniczyły 463 osoby, nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie