Meksyk: zamknęli cud świata. Turyści mieli problem z maseczkami

Świat
Meksyk: zamknęli cud świata. Turyści mieli problem z maseczkami
commons.wikimedia.org/Berenice Lara Ramírez/CC BY-SA 4.0
Wśród nieprzestrzegających obostrzeń jest szczególnie wielu turystów.

Władze Meksyku zamknęły dla odwiedzających ruiny położonego na półwyspie Jukatan miasta Majów Chichen Itza z powodu nieprzestrzegania przez niektórych odwiedzających przepisów sanitarnych i nienoszenia przez nich maseczek.

Jeden z najważniejszych meksykańskich zabytków będzie nieczynny od 1 do 4 kwietnia w obawie przed dalszym rozwojem epidemii w Meksyku. W 1988 roku ten zabytek archeologiczny został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z kolei 7 lipca 2007 roku miasto zostało ogłoszone jednym z siedmiu "nowych cudów świata".

 

- To naprawdę frustrujące, gdy widzimy jak wiele osób chodzi po ulicach bez masek - powiedział Lucio Hernandez Gutierrez, szef policji w położonym również na Jukatanie stanie Quintana Roo, w którym znajduje się znany kurort Tulum. Dodaje, że wśród nieprzestrzegających obostrzeń jest szczególnie wielu turystów.

 

ZOBACZ: Posągi Buddy zniszczyli talibowie. O zabytkach przypomniała projekcja 3D

 

Chichen Itza to jeden z najsławniejszych zabytków Meksyku. Przed pandemią starożytne miasto Majów i Tolteków odwiedzało około 1,8 mln turystów rocznie.

 

Według zestawienia agencji Reutera w Meksyku w ostatnim tygodniu każdego dnia wykrywano średnio 4,5 tys. nowych infekcji, a umierało 520 zakażonych osób. Szczyt epidemii w tym kraju nastąpił pod koniec stycznia, od tego czasu wskaźniki epidemiczne maleją, ale w ostatnich tygodniach liczba zachorowań i zgonów znów wzrasta.

hlk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie