Adresy ponad 1000 osób wyciekły do sieci. Wśród nich dane słynnego muzyka

Świat
Adresy ponad 1000 osób wyciekły do sieci. Wśród nich dane słynnego muzyka
Pixabay/zdj. ilustracyjne
Oprócz adresu Eltona Johna na liście znalazły się adresy m.in. byłej Dyrektor Oskarżeń Publicznych Alison Saunders, krykiecisty Bena Stokesa oraz byłego lidera Partii Konserwatywnej Iaina Duncana Smitha,

Adresy ponad 1000 osób, które w Nowy Rok otrzymają od królowej Elżbiety II tytuły i odznaczenia, zostały opublikowane przez pomyłkę na stronie brytyjskiego rządu. Na liście znalazło się wielu polityków, policjantów i celebrytów, m.in. Elton John - podaje BBC.

Plik z listą odznaczonych wraz z dokładnymi, prywatnymi adresami, pojawił się na oficjalnej stronie brytyjskiego rządu gov.uk. Według przedstawicieli rządu był widoczny przez około godzinę. Brytyjski dziennik "The Guardian" podaje z kolei, że można go było pobrać od godz. 22:30 w piątek (23:30 czasu polskiego) do wczesnych godzin porannych w sobotę.

 

ZOBACZ: Atak hakerski w Niemczech. Dane setek polityków, w tym Merkel i Steinmeiera, trafiły do sieci

 

Przyczyna pomyłki będzie ustalana 

 

Jak podaje BBC, nie wiadomo, dlaczego plik trafił na stronę internetową. Przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że będą ustalać przyczynę pomyłki.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Melbourne, you have given me memories I’ll cherish forever. Each of those four nights were amazing, thank you to everyone who came to see the show! #EltonFarewellTour 📷: @bengibsonphoto

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

Oprócz adresu Eltona Johna na liście znalazły się adresy m.in. byłej Dyrektor Oskarżeń Publicznych Alison Saunders, krykiecisty Bena Stokesa, byłego lidera Partii Konserwatywnej Iaina Duncana Smitha, aktorki i piosenkarki Olivii Newton-John czy kucharki i prezenterki telewizyjnej Nadiyi Hussain, a także wielu innych sportowców, pracowników administracji, polityków i policjantów.

 

Jak podaje BBC, brakowało adresów sześciu osób odznaczonych za zasługi dla obrony.

 

ZOBACZ: Miliony haseł wyciekły do sieci. Sprawdź, czy nie ma wśród nich Twoich danych

 

Za wybitne zasługi na rzecz Wielkiej Brytanii

 

Lista 1097 osób, które 1 stycznia otrzymają od Elżbiety II tytuły i odznaczenia, została stworzona i zaakceptowana, gdy funkcję premiera Wielkiej Brytanii pełniła Theresa May.

 

Wśród uhonorowanych są także pisarka Rose Tremain, piłkarka Jill Scott, perkusista Queen Roger Taylor, reżyser i scenarzysta Steve McQueen, reżyser Sam Mendes i zawodniczka taekwondo Jade Jones. Nie jest jasne, czy ujawniono także ich adresy.

 

Tytuły szlacheckie i odznaczenia nadawane są za wybitne zasługi na rzecz Wielkiej Brytanii.

ms/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie