Wielka Brytania. Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej. Piloci zdołali się katapultować

Świat
Wielka Brytania. Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej. Piloci zdołali się katapultować
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Pexels
Obaj członkowie załogi odnieśli drobne obrażenia, które nie zagrażają ich życiu

Odrzutowiec Hawk T1 należący do brytyjskiej marynarki wojennej rozbił się w czwartek w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii. Obaj członkowie załogi zdołali się katapultować i odnieśli tylko drobne obrażenia.

Brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że samolot należał do 736. Dywizjonu Lotnictwa Marynarki Wojennej stacjonującego w bazie RNAS Culdrose.

 

Zarówno ministerstwo, służby ratunkowe, jak i policja potwierdziły, że obaj członkowie załogi odnieśli drobne obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Dodano, że zostali opatrzeni na miejscu, po czym profilaktycznie przewieziono ich do szpitala.

 

ZOBACZ: Kot zaatakował pilota. Samolot musiał zawrócić

 

Dziennik "The Sun" podał, że samolot rozbił się w czasie regularnych, cotygodniowych lotów treningowych nad kanałem La Manche. Jak dodaje, zaledwie kilka dni temu minister obrony Ben Wallace zapowiedział, że w ramach unowocześniania sił zbrojnych cała flota 76 samolotów Hawk T1 zostanie wycofana z użytku i zastąpiona przez symulatory.

 

Hawk T1 to samoloty szkoleniowe wykorzystywane - od połowy lat 70. - zarówno przez RAF i Royal Navy. Po ich wycofaniu w użyciu zostanie jedynie 28 sztuk nowszej wersji tego samolotu, T2

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie