Ocalał z katastrofy samolotu z piłkarzami Chapecoense, teraz przeżył wypadek autobusu

Świat
Ocalał z katastrofy samolotu z piłkarzami Chapecoense, teraz przeżył wypadek autobusu
YouTube
Erwin Tumiri ocalał z rozbitego samolotu z piłkarzami. Teraz przeżył wypadek autobusu

We wtorek w Boliwii doszło do wypadku autobusu. Zginęło co najmniej 20 osób, a 13 zostało rannych. Jednym z ocalałych jest Erwin Tumiri. Mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu, bo kilka lat temu przeżył katastrofę samolotu z piłkarzami brazylijskiego Chapecoense.

Do wypadku doszło na wschodzie Boliwii. Autobus jadący z miasta Cochabamba do Santa Cruz spadł w 70-metrową przepaść - poinformował szef policji drogowej Helsner Valdez. Zginęło co najmniej 20 osób, a 13 zostało rannych.

 

Przyczyny wypadku, w którym zginęło najwięcej ludzi od początku roku, nie są póki co znane. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. 

 

PAP/EPA/Geos - Rescue Center HANDOUT
 

 

W pojeździe było łącznie 45 osób. Jedną z osób, które przeżyły wypadek jest Erwin Tumiri.

 

 

Mężczyzna może mówić o sporym szczęściu w nieszcześciu, ponieważ był jedną z sześciu osób, które ocalały z katastrofy samolotu z piłkarzami Chapecoanse, do której doszło w 2016 roku w Kolumbii. 

 

 

Brazylijska drużyna leciała na finał Copa Sudamericana do Kolumbii. Samolot rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin - zginęło 71 osób, w tym 19 zawodników oraz trener Caio Junior.

 

 

Erwin w czasie feralnego lotu pełnił funkcje mechanika pokładowego. Mężczyzna kilka tygodni po wypadku wrócił do pracy. Do tematu katastrofy wraca niechętnie. - Nie lubię o tym opowiadać. Pewne sprawy zostaną ze mną na zawsze i sam muszę się z nimi uporać - mówił. 

 

ZOBACZ: To był jej pierwszy lot. Pilotka zginęła w katastrofie samolotu w Kolumbii

 

- Erwin czuje się dobrze, jego stan jest stabilny. Rozmawiałam z nim i powiedział mi, że nic mu nie jest. Dostał kolejną szansę od Boga - powiedział siostra Erwina, Lucia Tumiri gazecie Los Tiempos.

 

 

Wypadki autobusów, będących w Boliwii głównym środkiem transportu na długich trasach, są częste, zwłaszcza w górskich regionach kraju. We wrześniu ubiegłego roku 19 osób poniosło śmierć, gdy autobus spadł w przepaść. W kwietniu 2019 roku w podobnych okolicznościach zginęło 25 osób. 

dk/ml/ "El Tiempo", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie