W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ws. nowych obostrzeń

Polska
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ws. nowych obostrzeń
PAP/Paweł Supernak
Nowe restrykcje wejdą w życie w sobotę

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń. Wejdzie ono w życie w sobotę i przewiduje m.in. zamknięcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych, wybranych wielkopowierzchniowych sklepów i ograniczenie działalności żłobków oraz przedszkoli.

W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

 

Zawarto w nim restrykcje, które w czwartek przedstawili premier oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Od soboty 27 marca do 9 kwietnia  wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. zostaną zamknięte.

 

Nowe limity w sklepach

 

Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni.

 

ZOBACZ: Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą zamknięte. Nowe obostrzenia od soboty

 

Ponadto w placówkach handlowych, na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

 

Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego, np. kościołów.

 

Zakaz działalności do 9 kwietnia obejmuje także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, studia tatuażu oraz piercingu. Dodatkowo, w tym czasie działalność obiektów sportowych zostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

jo/wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie