Ten kraj w pandemii cieszy się największą popularnością wśród turystów

Świat
Ten kraj w pandemii cieszy się największą popularnością wśród turystów
Pixabay
Lizbona, stolica Portugalii

W dobie pandemii Covid-19 Portugalia jest najlepszym w Europie kierunkiem podróży - wynika ze środowego komunikatu portalu turystycznego European Best Destination.

W konkursie wybór najlepszych kierunków dokonywany był na podstawie wyszukiwań miejsc urlopowych przez internautów, a także rzeczywistych podróży.

 

Europejczycy nie zrazili się do Portugalii

 

Z końcowej klasyfikacji tegorocznego konkursu wynika, że Portugalia jako najlepszy kierunek wyprzedziła Francję, Grecję, Włochy oraz Chorwację. Niespodzianką może być brak w pierwszej piątce Hiszpanii, która przed pandemią była drugim najczęściej odwiedzanym przez zagranicznych urlopowiczów państwem świata.

 

ZOBACZ: "Zielone paszporty" dla zaszczepionych w całej UE? Apeluje o to kanclerz Austrii

 

Specjalistka ds. turystycznych Ana Silva z Lizbony odnotowała, że pomimo trudności w walce z Covid-19 na początku 2021 r., Europejczycy nie zrazili się do Portugalii.

 

- Wszystko wskazuje, że choć tegoroczny napływ turystów będzie w Portugalii niższy niż przed pandemią, to grono zagranicznych urlopowiczów nie powinno zostać zredukowane bardzo drastycznie. Warunkiem jest jednak możliwie jak największe ograniczenie restrykcji sanitarnych - powiedziała PAP Silva.

 

Pomimo wygrania konkursu Portugalia ze względu na restrykcje sanitarne nie jest łatwym miejscem do odwiedzenia. W dalszym ciągu granice tego kraju z Hiszpanią pozostają zamknięte dla urlopowiczów. Likwidacji kontroli na nich należy się spodziewać dopiero w drugiej połowie kwietnia.

 

Od stycznia Portugalia utrzymuje również zakaz połączeń z kilkoma krajami świata w związku z ryzykiem wzrostu liczby zakażeń nowymi wariantami koronawirusa. Jednym z nich jest Brazylia, z której w ostatnich tygodniach rząd Antonia Costy sprowadził w czterech wyczarterowanych samolotach ponad 1000 obywateli Portugalii.

jo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie