5 mln dawek dziennie. Chiny zwiększyły produkcję szczepionki na COVID-19

Świat
5 mln dawek dziennie. Chiny zwiększyły produkcję szczepionki na COVID-19
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Znaczną część produkcji - jak podkreśla Xinhua - przeznaczono na eksport

Chiny zwiększyły od początku lutego ponad trzykrotnie dzienną produkcję szczepionki przeciwko COVID-19 z 1,5 mln do 5 mln dawek - poinformowała w środę agencja Xinhua.

Wedlug agencji, powołującej się na ministra przemysłu i technologii informatycznej Xiao Yaqinga, na potrzeby wewnętrzne przeznaczono już ponad 100 mln dawek szczepionki.

 

ZOBACZ: Komu grozi ciężki przebieg COVID-19? Naukowcy wiedzą o tym coraz więcej

 

Do ub. poniedziałku do szczepień wykorzystano 80,46 mln dawek, co - jak zauważa Reuter - w porównaniu z 74,96 mln dawek z ub. soboty wskazuje na znaczne przyspieszenie procesu szczepień.

 

Znaczna część na eksport 

Wicedyrektor Chińskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób Feng Zijan powiedział w poniedziałek, ze spodziewa się znacznego przyspieszenia procesu szczepień przeciwko COVID-19 od początku kwietnia.

 

Według oficjalnych mediów Chiny zamierzają zaszczepić 40 proc. swojej populacji, liczącej 1,4 mld ludzi, do połowy bieżącego roku.

 

ZOBACZ: WHO krytykuje UE za zakaz eksportu szczepionek na COVID-19

 

Chiny były jednym z pierwszych krajów, które rozpoczęły w ub. roku masowe szczepienia, ale ich tempo nie było wystarczające i pozostały w tyle za takimi krajami jak Izrael i Stany Zjednoczone.

 

Znaczną część produkcji - jak podkreśla Xinhua - przeznaczono na eksport. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie