Opakowania po testach na covid, igły i kombinezony ochronne. Odpady medyczne wyrzucone do lasu

Polska
Opakowania po testach na covid, igły i kombinezony ochronne. Odpady medyczne wyrzucone do lasu
Straż Miejska w Poznaniu
Sprawą zajęła się poznańska straż miejska

Testy na covid-19, stroje ochronne, strzykawki i igły odnalazł leśniczy z Poznania. Medyczne odpadki wyrzucono na skraju lasu. Poznańska straż miejska zaznacza, że "niewłaściwe postępowanie z odpadami medycznymi jest przestępstwem".

W lesie w okolicach ulicy Chemicznej porzucone odpadki odnalazł leśniczy z Zakładu Lasów Poznańskich. Wśród śmieci znajdowały się opakowania po testach na Covid-19, stroje ochronne, igły oraz jednorazowe rękawiczki. 

 

Poszukiwanie sprawcy

 

Sprawą zajęła się poznańska straż miejska. Jak informują, "niewłaściwe postępowanie z odpadami medycznymi jest przestępstwem", dlatego funkcjonariusze powiadomili policję. 

 

W jej ocenie "zdarzenie to nie wyczerpywało znamion przestępstwa". Straż miejska skupiła się na odnalezieniu sprawcy, w tym celu funkcjonariusze sprawdzali serie oraz daty na opakowaniach wyrzuconych do lasu. Po sprawdzeniu informacji w aptekach, służbom udało się namierzyć sprawcę, którym okazał się pracownik firmy zajmującej się transportem medycznym.

 

ZOBACZ: Wielkopolska. Mieli utylizować toksyczne odpady. Zakopywali je w żwirowniach

 

Mężczyzna zamiast zutylizować śmieci w specjalnej bazie, pozostawił je w lesie. Straż przekazała, że "mandaty karne na łączną kwotę 1,5 tys. zł oraz bezzwłoczne sprzątanie odpadów to kara za bezmyślne postępowanie z odpadami medycznymi".

 

"Dodatkowo, właściciel firmy transportowej, został zobowiązany do przedstawienia rachunku za przekazanie odpadów do utylizacji" - podkreślają funkcjonariusze.

laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie