Morawiecki: najpóźniej w czwartek nowe obostrzenia na Wielkanoc

Polska
Morawiecki: najpóźniej w czwartek nowe obostrzenia na Wielkanoc
Polsat News
"Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta wielkanocne i tydzień po świętach" - doprecyzował premier

- Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia, które pomogą w walce z koronawirusem - powiedział premier podczas wizyty w firmie Maspex w Wadowicach. Dodał, że obostrzenia będą obowiązywały w czasie Wielkanocy. - Musimy być gotowi do najtrudniejszych scenariuszy - przekazał. Według zapowiedzi szefa rządu w najbliższych tygodniach do Polski ma trafić 7 mln szczepionek.

- Dane epidemiczne są dalej niepokojące. Niemcy, Czesi i inne kraje wokół nas wprowadzają nowe obostrzenia. My także, najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia. Wszystko po to, aby "przydusić" wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrała z wirusem - powiedział szef rządu podczas wizyty w Wadowicach.

 

Premier dodał, że rząd będzie walczył z pandemią dodatkowymi obostrzeniami "w okresie wielkanocnym".
 
Restrykcje w czasie świąt
 
- Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta wielkanocne i tydzień po świętach - doprecyzował. 
 
 
Premier Morawiecki przyznał, że rząd stara się przeciwdziałać kolejnym poważnym skutkom pandemii. - Oby za tydzień lub dwa ta krzywa zachorowań najpierw się wypłaszczyła, a później żebyśmy zauważyli trend opadający. Na wszelki wypadek musimy być gotowi do najtrudniejszych scenariuszy - przekazał. 
 
WIDEO: Premier: zapowiedział nowe obostrzenia na Wielkanoc

  

Premier zapowiedział, że w najbliższych 4-5 tygodniach do Polski dotrze 7 mln dawek szczepionek. Od kwietnia w Polsce będzie również dostępna szczepionka Johnson&Johnson. - To sprawi, że do końca kwietnia zaszczepionych, przynajmniej pierwszą dawką będzie kolejne 7 mln osób - powiedział Morawiecki. 

 

Możliwy całkowity lockdown

 

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o 16 741 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarło niemal 400 osób. Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski rząd przygotowuje się do wprowadzenia twardego lockdownu.

 

ZOBACZ: Twardy lockdown kolejnym krokiem rządu? Nieoficjalne informacje

 

Takie rozwiązanie rekomendował w poniedziałek, w programie "Gość Wydarzeń" prof. Andrzej Horban. - Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski - mówił. 

 

Jego zdaniem, w tym lub następnym tygodniu przekroczymy liczbę 30 tysięcy dziennych zakażeń koronawirusem. Zastrzegł, że w takim przypadku możliwy jest całkowity lockdown, w tym zamknięcie kościołów.

 

dsk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie