Sułów. Wszyscy księża z parafii mają koronawirusa. Sanepid szuka wiernych

Polska
Sułów. Wszyscy księża z parafii mają koronawirusa. Sanepid szuka wiernych
Wikimedia Commons/Sławomir Milejski
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie. Księża, którzy udzielali tam komunii świętej są zakażeni koronawirusem

Sanepid wykrył, ze wszyscy księża z parafii w Sułowie nieopodal Milicza (woj. dolnośląskie) mają koronawirusa. Wcześniej sprawowali msze, podczas których udzielali wiernym komunii świętej. Inspektorzy apelują więc do narażonych na zakażenie SARS-CoV-2, by zgłosili się na test.

Sanepid z Milicza (woj. dolnośląskie) poszukuje osób, które 12, 13 i 14 marca (piątek, sobota, niedziela) przyjęły komunię świętą podczas nabożeństw w kościele w Sulowie. Chodzi o świątynię zlokalizowaną przy ulicy Kościelnej. Miejscowość ta oddalona jest o około 8,5 km od Milicza.

 

Jak sprecyzowała inspekcja sanitarna, narażeni na zakażenie SARS-CoV-2 byli wierni, którzy odwiedzili ten kościół podczas piątkowych i sobotnich mszy o godz. 7:00 i 17:00 oraz niedzielnych o 7:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Okazało się bowiem, że wszyscy księża z parafii w Sulowie mają koronawirusa.

 

ZOBACZ: Müller: jeśli obostrzenia będą przedłużane, tarcza branżowa też będzie przedłużana

 

Sanepid apeluje, by pomóc mu "w ustaleniu tożsamości osób" przyjmujących wówczas komunię. Podał również numer infolinii, pod którą poszukiwani wierni mogą się zgłosić (22 25 00 115).

 

 

Małgorzata Magdzińska z sanepidu w Miliczu przyznała, że "trudno ustalić wszystkie osoby, które mogły wziąć udział w tych nabożeństwach".

 

Sułów, położony w dolinie Baryczy nad Stawami Milickimi, to popularne miejsce na weekendowe wyjazdy między innymi dla wielu wrocławian. Sporo mieszkańców spoza gminy ma tam domki letniskowe.

 

Kolejny taki przypadek w regionie

 

To kolejny raz, gdy inspekcja z Milicza szuka potencjalnie chorych na Covid-19, którzy mogli zakazić się w kościele. Poprzednio działo się to w listopadzie, gdy nosicielem wirusa był jeden z księży z milickiego kościoła pw. Świętej Anny.

 

Wówczas chodziło o wiernych uczestniczących w kilku nabożeństwach 8 oraz 11 listopada.

wka/sgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie