Doradca Trumpa: były prezydent wróci do mediów społecznościowych z własną platformą

Świat
Doradca Trumpa: były prezydent wróci do mediów społecznościowych z własną platformą
commons.wikimedia.org/Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America/Flickr/CC-BY-SA-2.0
Donald Trump

Były prezydent USA Donald Trump wróci do mediów społecznościowych, w przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma wystartować jego własna platforma komunikacyjna - zapowiedział w niedzielę w telewizji Fox News jego doradca ds. komunikacji Jason Miller.

- Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą - ogłosił Miller.

 

ZOBACZ: Meghan Markle wystartuje w wyborach prezydenckich? Donald Trump: mam taką nadzieję

 

- Ta nowa platforma to będzie coś wielkiego - dodał, przewidując, że nowe przedsięwzięcie byłego prezydenta przyciągnie dziesiątki milionów ludzi. - To całkowicie zmieni grę, wszyscy będą na to czekać i obserwować co dokładnie zrobi prezydent Trump - podkreślił jego doradca.

"Spotkania na wysokim szczeblu"

Miller nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących nowej platformy komunikacyjnej Trumpa, ale zaznaczył, że były prezydent USA odbywa w tej sprawie "spotkania na wysokim szczeblu" i zgłosiło się do niego wiele firm.

 

ZOBACZ: Impeachment Donalda Trumpa. Senat podjął decyzję

 

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia, podczas którego zginęło pięć osób, Twitter zablokował konto polityka, dla którego był to główny kanał komunikacji z opinią publiczną. Analogiczne kroki podjął później m.in. Facebook i kilka innych platform społecznościowych. Serwisy uzasadniały odcięcie Trumpa od swoich usług notorycznym rozpowszechnianiem fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie