Meghan Markle wystartuje w wyborach prezydenckich? Donald Trump: mam taką nadzieję

Świat
Meghan Markle wystartuje w wyborach prezydenckich? Donald Trump: mam taką nadzieję
CBS/Ferrari Press/East News
Księżna Meghan Markle podczas wywiadu u Oprah Winfrey

Były prezydent USA Donald Trump wyraził nadzieję, że Meghan Markle będzie kandydować w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku. To - zdaniem Trumpa - znacznie ułatwiłoby mu decyzję, czy ponownie ubiegać się o drugą kadencję. Decyzję w tej sprawie ma podjąć po 2022 roku.

Jak informują brytyjskie media, Meghan Markle prowadzi rozmowy z politykami wyższej rangi z kręgu Demokratów w kwestii swojego ewentualnego startu wyborach prezydenckich w USA. Według "Daily Mail", księżna Sussex rozważa walkę o Biały Dom w 2024 r., jeśli Joe Biden nie chciałby ubiegać się o reelekcję. Dziennik powołuje się na ważnego brytyjskiego polityka, który pracował w administracji premiera Tony’ego Blaira, który miał silne związki z Waszyngtonem.

 

Donald Trump zapytany w Fox News o spotkanie księżnej z Demokratami stwierdził, że "nie jest fanem". Były prezydent wyraził tym samym nadzieję, że Meghan Markle wystartuje w wyborach prezydenckich. - Myślę, że gdyby tak się stało, miałbym jeszcze silniejsze poczucie ubiegania się o reelekcję - dodał.

 

ZOBACZ: Po wywiadzie popularność Harry'ego i Meghan na najniższym poziomie

 

"Królowa jest wspaniałą osobą"

 

Trump powiedział także, że nie podoba mu się to, co Markle mówiła o rodzinie królewskiej w głośnym ostatnio wywiadzie udzielonym Oprah Winfrey. - Znam królową, spotkałem się z nią i myślę, że królowa jest wspaniałą osobą. Nie jestem fanem Meghan - przekazał.

 

Były prezydent USA powiedział także, że jego własne plany na 2024 roku prawdopodobnie zostaną rozstrzygnięte po wyborach śródokresowych zaplanowanych na 2022 roku. Zapytany, czy wystartowałby ponownie, odpowiedział, że nadal się zastanawia. Nie wykluczył jednak ponownego startu.

 

Jak dodał, priorytetem, na którym powinni się skupić Republikanie, jest odzyskanie Izby Reprezentantów i Senatu w 2022 roku.

zdr/sgo/ The Independent, Fox News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie