Boniek: Milik będzie mógł zagrać z Anglią. Paszport dyplomatyczny dla Lewandowskiego?

Polska
Boniek: Milik będzie mógł zagrać z Anglią. Paszport dyplomatyczny dla Lewandowskiego?
pzpn.pl
Prezes PZPN Zbigniew Boniek

- Jestem pewien, że Arkadiusz Milik będzie mógł zagrać na Wembley - powiedział w czwartek Interii prezes PZPN. Zbigniew Boniek zażartował również, że Robertowi Lewandowskiemu można wyrobić paszport dyplomatyczny. - Wtedy obostrzenia nie będą go dotyczyły - stwierdził.

Kluby francuskiej ekstraklasy i jej zaplecza nie będą zwalniać swoich piłkarzy na planowane w marcu mecze międzypaństwowe, rozgrywane poza Unią Europejską. Może to oznaczać, że Arkadiusz Milik z Olympique Marsylia nie będzie mógł zagrać 31 marca z Anglią w Londynie.

 

Innego zdania jest prezes PZPN, który w rozmowie z Interią zapewnia, że Milik wystąpi na Wembley.

 

Rozmowa z prezesem francuskiej federacji

 

- Rozmawiałem dziś z prezesem francuskiej federacji Noelem le Graetem. Powiedział mi, jakie dokumenty musimy przygotować i jakich warunków przestrzegać, żeby Milik mógł grać w Londynie. Obostrzenia wprowadzane przez francuskie kluby mają zabezpieczyć przede wszystkim tych piłkarzy, którzy mieli grać w Afryce eliminacje Pucharu Narodów - powiedział Zbigniew Boniek.

 

Prezes PZPN odniósł się również do sytuacji grających na co dzień w Niemczech Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka. 

 

ZOBACZ: Prezydent odznaczy Roberta Lewandowskiego "za wybitne osiągnięcia sportowe"

 

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Niemczech, po powrocie z Wielkiej Brytanii należy przejść 10-dniową kwarantannę. Po złagodzeniu przez FIFA piłkarskich przepisów, kluby mają możliwość "odrzucić" powołanie do reprezentacji dla zawodnika, jeżeli istnieje ryzyko kwarantanny po jego powrocie do klubu. 

 

Według Bońka wszelkie dywagację na ten temat są przedwczesne, bo "sytuacja dynamicznie się zmienia".

"Robimy co w naszej mocy"

 

- 28 marca rząd niemiecki zmieni przepisy dotyczące obostrzeń, więc to, co dziś mówimy, jest tylko dywagacjami. Nie bijmy piany, nie wprowadzajmy dezinformacji - przypomniał. 

 

- My robimy, co w naszej mocy, by na Wembley zagrali - stwierdził. - Można Lewandowskiemu wyrobić paszport dyplomatyczny. Wtedy obostrzenia nie będą go dotyczyły. Oczywiście żartuję - powiedział.

 

ZOBACZ: Lewandowski drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi

 

Prezes PZPN jednoznacznie wykluczył natomiast przeniesienie meczu z Anglikami na neutralny teren. - Nie ma do tego żadnych podstaw. My mamy kłopot, któremu Anglicy nie są winni - stwierdził.  

 

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje MŚ od meczu z Węgrami w Budapeszcie 25 marca - będzie to debiut Portugalczyka na ławce trenerskiej Polski. Następnie Polacy zagrają z Andorą w Warszawie 28 marca oraz z Anglią w Londynie 31 marca. 

 

Więcej w artykule na stronie Interii

dk/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie