Kierował po narkotykach i bez prawa jazdy. W wypadku zginął mały chłopiec

Polska
Kierował po narkotykach i bez prawa jazdy. W wypadku zginął mały chłopiec
Leszno112.info
Kierowca nie miał prawa jazdy, bo odebrano mu ją za jazdę pod wpływem narkotyków

33-latek, który w piątek pod Lesznem (woj. wielkopolskie) wjechał VW golfem w skodę powodując śmierć 11-miesięcznego dziecka, był pod wpływem narkotyków - wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. W sobotę mężczyznę ma przesłuchać prokurator.

W piątek w miejscowości Nowy Świat nieopodal Leszna kierujący Volkswagenem Golfem 33-letni mężczyzna z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie czołowo zderzył się ze Skodą Octavią, którą jechała kobieta oraz trójka dzieci. Siła uderzenia była tak duża, że małoletni wypadli z fotelików.

 

ZOBACZ: Jechał pod prąd autostradą. Audi wbiło się w tira

 

Mimo akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować życia 11-miesięcznego dziecka. Matka i dwójka pozostałych dzieci w wieku 3 i 5 lat trafili do szpitali w Lesznie i Poznaniu. Ich stan jest ciężki, ale niezagrażający życiu.

 

WIDEO: Wypadek nieopodal Leszna. Relacja reportera Polsat News

  

 

Stracił prawo jazdy za jazdę po użyciu narkotyków

 

33-latek, który z wypadku wyszedł niemal bez szwanku, został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto wstępne badania wykazały, że prowadził pod wpływem marihuany i amfetaminy.

 

Ponadto dotyczący go sądowy zakaz kierowania pojazdami został wydany za jazdę pod wpływem narkotyków.

 

- Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnej izbie zatrzymań i oczekuje na przesłuchanie z udziałem prokuratora, które prawdopodobnie będzie miało miejsce dzisiaj po południu. Niewykluczone, że będzie wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu - podała asp. szt. Monika Żymełka z policji w Lesznie.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie