Seria kolizji na A4. Trasa zablokowana w obu kierunkach

Polska
Seria kolizji na A4. Trasa zablokowana w obu kierunkach
Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie
Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 7 pomiędzy węzłami Jadwisin i Chojnów w kierunku Wrocławia

Po serii trzech kolizji na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Na głównej trasie regionu w obu kierunkach - do Wrocławia i w stronę Zgorzelca występują utrudnienia. W wypadku brało udział aż 9 tirów. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w tych zdarzeniach. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 7 pomiędzy węzłami Jadwisin i Chojnów w kierunku Wrocławia. Zderzyły się dwa auta ciężarowe i samochód osobowy. Nie ma informacji o osobach rannych w tym wypadku. Później uściślono, że w wypadku uczestniczyło aż 9 ciężarówek. Nikt nie został ranny – poinformował dyżurny wrocławskiego oddziału GDDKiA.

 

Trasa w kierunku Wrocławia jest nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać około 3,5 godziny.

 

 

🚨🚨🚨 WYPADEK A4🚨🚨🚨 Autostrada A4 na wysokości Chojnowa (71 km) ZABLOKOWANA w obu kierunkach! Dwa zdarzenia z udziałem pojazdów ciężarowych. Nie ma osób poszkodowanych. Utrudnienia potrwają wiele godzin.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie Piątek, 19 marca 2021

 

- Na szczęście żadna z osób uczestniczących w tych zdarzeniach nie odniosła obrażeń ciała. Obecnie funkcjonariusze wykonują wszelkie czynności pozwalające na udrożnienie przejazdu, a także wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń apelujemy do kierujących o cierpliwość podczas tworzących się zatorów drogowych i prosimy o kierowanie się wytyczonymi objazdami, zachowanie szczególnej ostrożności i utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami - mówiła podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

 

ZOBACZ: Pirat drogowy próbował zepchnąć inne auto z jezdni. Policja i sąd: to była kolizja

 

 

Kolejna kolizja wydarzyła się również przed godziną 7. Pomiędzy węzłami Wrocław Południe i Pietrzykowice zderzyły się dwa busy i auto osobowe. Ruch w kierunku Legnicy w miejscu wypadku odbywa się jednym pasem.

 

WIDEO: Seria kolizji na A4. Trasa zablokowana w obu kierunkach

  

 

Złe warunki pogodowe

 

Przed godziną 7 doszło również od wypadku na nitce A4 w kierunku Zgorzelca pomiędzy węzłami Lubiatów i Chojnów. Zderzył się samochód ciężarowy z autem osobowym. Jezdnia w kierunku Zgorzelca jest nieprzejezdna.

 

WIDEO - Zima dała znać o sobie. Kolizje i wypadki - materiał "Wydarzeń"

  

Po wypadku w piątek nieprzejezdna jest także droga krajowa nr 30 pomiędzy Gryfowem Śląskim i Jelenią Górą. W zderzeniu dwóch ciężarówek i auta osobowego ranna została jedna osoba. Z powodu opadów śniegu na dolnośląskich drogach panują trudne warunki.

 

Do wypadku doszło w miejscowości Radoniów, na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Gryfowem Śląskim i Jelenia Góra. "Zderzył się dwie ciężarówki i dwa auta osobowe; ranna została jedna osoba" - podał dyżurny wrocławskiego oddziału GDDKiA.

ms/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie