Zawalona kamienica w Rybniku. "Część osób była pijana"

Polska
Zawalona kamienica w Rybniku. "Część osób była pijana"

- Część osób, która opuściła remontowaną kamienice była pod wpływem alkoholu. Prowadzone są czynności, które pozwolą ustalić w jakim charakterze znajdowały się tam te osoby - powiedziała polsatnews.pl asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Chociaż trwał remont tego budynku, wykonujący go budowlańcy mieli akurat przerwę. Moment zawalenia uchwyciła kamera monitoringu.

Do katastrofy budowlanej w Rybniku doszło w czwartkowe popołudnie. Frontowa ściana remontowanej kamienicy w samym centrum miasta runęła, gdy dookoła znajdowali się ludzie. Przechodniom, ani żadnemu spośród kilkunastu robotników nie stała się krzywda. Wszyscy zdążyli uciec przed lecącym na ulicę Sobieskiego gruzem.

 

Polsat News

 

 

Chwilę później z sąsiednich kamienic ewakuowano siedmiu mieszkańców, a specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami przeszukała rumowisko. W pomieszczeniach, które przestały istnieć, miała w przyszłości powstać restauracja.

 

ZOBACZ: Auto zawisło nad wąwozem. "Trudno opisać emocje"

 

- Według relacji pracowników firmy remontowej, wewnątrz budynku nikogo nie było; również dwa psy nie podjęły żadnego tropu - relacjonował w czwartek mł. bryg. Bogusław Łabędzki z rybnickiej straży pożarnej.

 

Sprawdzą, czy kamienicę można nadal użytkować

 

Moment, kiedy front kamienicy runął, zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak ulicę nagle spowija gęsty pył, a gruz z zawalonej ściany ląduje na jezdni. Piesi, którzy akurat znaleźli się w pobliżu, schronili się na okolicznych ulicach.

 

WIDEO: Runęła kamienica w Rybniku. Nagranie z monitoringu

  

O tym, czy budynek nadaje się do dalszego użytkowania, zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego w porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. 

msl/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie