Rybnik. Ściana kamienicy runęła na ulicę. Nagranie z monitoringu

Polska
Rybnik. Ściana kamienicy runęła na ulicę. Nagranie z monitoringu
Polsat News
Zdarzenie wyglądało groźnie, lecz nikt nie został poszkodowany

Wystarczyła chwila, by frontowa ściana kamienicy w centrum Rybnika (woj. śląskie) zawaliła się z hukiem. Chociaż trwał remont tego budynku, wykonujący go budowlańcy mieli akurat przerwę. Zdarzenie uchwyciła kamera miejskiego monitoringu.

Do katastrofy budowlanej w Rybniku doszło w czwartkowe popołudnie. Frontowa ściana remontowanej kamienicy w samym centrum miasta runęła, gdy dookoła znajdowali się ludzie. Przechodniom, ani żadnemu spośród kilkunastu robotników nie stała się krzywda. Wszyscy zdążyli uciec przed lecącym na ulicę Sobieskiego gruzem.

 

Chwilę później z sąsiednich kamienic ewakuowano siedmiu mieszkańców, a specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami przeszukała rumowisko. W pomieszczeniach, które przestały istnieć, miała w przyszłości powstać restauracja.

 

ZOBACZ: Auto zawisło nad wąwozem. "Trudno opisać emocje"

 

- Według relacji pracowników firmy remontowej, wewnątrz budynku nikogo nie było; również dwa psy nie podjęły żadnego tropu - relacjonował w czwartek mł. bryg. Bogusław Łabędzki z rybnickiej straży pożarnej.

 

Sprawdzą, czy kamienicę można nadal użytkować

 

Moment, kiedy front kamienicy runął, zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak ulicę nagle spowija gęsty pył, a gruz z zawalonej ściany ląduje na jezdni. Piesi, którzy akurat znaleźli się w pobliżu, schronili się na okolicznych ulicach.

 

WIDEO: Runęła kamienica w Rybniku. Nagranie z monitoringu

  

 

O tym, czy budynek nadaje się do dalszego użytkowania, zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego w porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. 

wka/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie