Zastraszyli ofiarę piłą motorową. Tymczasowy areszt dla podejrzanych ws. rozboju

Polska
Zastraszyli ofiarę piłą motorową. Tymczasowy areszt dla podejrzanych ws. rozboju
opolska.policja.gov.pl
Podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia przyznali się do popełnienia zarzuconego im czynu

Trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych w sprawie dotyczącej rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak poinformowało w czwartek biuro prasowe KW Policji w Opolu, podejrzani zastraszyli swoją ofiarę piłą motorową.

Do zdarzenia doszło 5 marca w jednej z miejscowości gminy Krapkowice. Jak ustalono w trakcie śledztwa, trzech mężczyzn przykuło kajdankami do futryny 23-latka, a następnie - grożąc mu piłą motorową - zabrali mu telefon komórkowy oraz kilka wartościowych przedmiotów.

 

ZOBACZ: Rybnik. Napad na stację paliw z nożem w ręku. Policjant użył broni

 

Kilka dni później funkcjonariusze pionu kryminalnego z krapkowickiej policji zatrzymali trzech podejrzanych o to przestępstwo mieszkańców powiatu krapkowickiego w wieku od 29 do 33 lat. Policjantom udało się odzyskać zrabowane przez nich przedmioty. Piła motorowa, którą straszyli swoją ofiarę będzie dowodem w sprawie.

 

opolska.policja.gov.pl

 

Podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia przyznali się do popełnienia zarzuconego im czynu, za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

opolska.policja.gov.pl
ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie