Zuchwały napad na bank w Berlinie. Sprawcy zabrali kasetki z pieniędzmi i uciekli

Polska
Zuchwały napad na bank w Berlinie. Sprawcy zabrali kasetki z pieniędzmi i uciekli
Twitter.com/Polizei Berlin
Sprawcy mieli kominiarki, rękawice, a co najmniej dwóch przez cały czas trwania napadu trzymało w dłoniach broń

Do napadu doszło przy głównej ulicy w zachodniej części Berlina. Sprawcy zaatakowali bankowóz, obezwładnili dwóch ochroniarzy i zabrali kasetki z pieniędzmi. Z miejsca zdarzenia uciekli samochodem osobowym. Policja nie podała, ile pieniędzy zginęło. Funkcjonariusze zaapelowali do świadków o przekazanie zdjęć i nagrań wideo. Śledztwo przejął Federalny Urząd Śledczy.

Policja została zawiadomiona o napadzie na bankowóz w piątek około godz. 10. Sprawcy, nie zważając na przechodniów i wzmożony ruch uliczny przed siedzibą oddziału banku Berliner Volksbank, sterroryzowali bronią i zranili dwóch pracowników ochrony - poinformowała policja.

 

Cały napad nagrany na wideo przez okno 

 

Jeden z ochroniarzy miał doznać ciężkich obrażeń. Obu pracowników przewieziono do szpitala. Portal n-tv.de doniósł, że według świadków, napad miał miejsce w chwili, gdy ochroniarze przygotowywali się do wyniesienia z pojazdu kasetek z gotówką.

 

ZOBACZ: List gończy po napadzie na konwój. Łupem złodziei miało paść ok. 3 mln zł [WIDEO]

 

Następnie, na oczach przechodniów i pracowników okolicznych biur, rabusie przerzucali pieniądze z niebieskiego samochodu wprost do białego worka budowlanego. Później, ciągnąc wypełniony pakunkami worek, podeszli w stronę ulicy, gdzie najprawdopodobniej czekał na nich samochód. 

 

Na innym nagraniu, zamieszczonym przez dziennik "Bild", widać, jak sprawcy ładują worek do bagażnika jasnego samochodu marki Audi, mając problemy z zamknięciem tylnej klapy, a potem wsiadają do środka.

 

WIDEO: Sprawcy obrabowali bankowóz nie zważając na wzmożony ruch na ulicy

 

 

Czterech rabowało pieniądze z bankowozu

 

Berlińska policja podała na Twitterze, że poszukuje "kilku sprawców napadu". Z wideo zamieszczonego w sieci i rozpowszechnionego przez niemieckie media wynika, że bezpośrednio w rabunku pieniędzy uczestniczyło czterech sprawców ubranych w jaskrawopomarańczowe stroje odblaskowe, jakimi posługują się różnego rodzaju służby techniczne. Ponadto mieli kominiarki, rękawice, a co najmniej dwóch przez cały czas trwania napadu trzymało w dłoniach broń.

 

ZOBACZ: "Raport": nowa fala napadów w Polsce. "Czeka nas ciężki rok"

 

Według berlińskich mediów napad przypominał poprzednie tego typu zdarzenia. Sprawcy również mieli przy ucieczce korzystać z aut marki Audi. Media informowały także o spalonym samochodzie stojącym w pobliżu autostrady w Schönebergu. Dziennik "Bild" podał, że tablice rejestracyjne samochodu użytego w napadzie zostały wcześniej skradzione w Zehlendorf.

 

 

Śledczy zaapelowali o wideo i zdjęcia

 

Policjanci zaapelowali o niepublikowanie w sieci zdjęć i filmów z momentu napadu. Miejscowa komenda udostępniła mieszkańcom adres internetowy do dostarczania takich materiałów bezpośrednio policji, aby ułatwić namierzenie sprawców.

 

 

Do napadu doszło na rogu ulic Bleubtreustrasse i Kurfürstendamm w zachodniej części Berlina, w okręgu administracyjnym Charlottenburg-Wilmersdorf. Napastnicy obrabowali furgonetkę z pieniędzmi tuż obok przystanku autobusowego i przejścia dla pieszych.

 

 

hlk/grz/ polsatnews.pl, n-tv.de, "Bild", "Die Welt", dpa
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie