Prezentacja Nowego Ładu przełożona."Życie i zdrowie Polaków najważniejsze"

Polska
Prezentacja Nowego Ładu przełożona."Życie i zdrowie Polaków najważniejsze"
Krystian Maj/KPRM
Premier Mateusz Morawiecki

Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

- Odnotowywany duży przyrost zakażeń koronawirusem spowodował, że zdecydowaliśmy się przełożyć konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miał zostać zaprezentowany Nowy Ład - powiedziała w czwartek Czerwińska.

 

- Rząd w tej chwili skupia się na walce z pandemią, gdyż życie i zdrowie Polaków jest najważniejsze - zapewniła.

 

Czerwińska zapowiedziała, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

 

ZOBACZ: PiS zapowiada Polski Nowy Ład. Szczegóły odbudowy po pandemii

 

Ponad 27 tys. zakażeń

 

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że odnotowano 27 278 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej w tym roku. Dotąd w tym roku najwięcej nowych przypadków (25 052) zanotowano w środę 17 marca. Najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu – 4408 i w woj. śląskim – 3788, najmniej w woj. podlaskim – 486.

 

W Polsce od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 1 984 248 osób, z których 48 388 zmarło.

 

W ostatnią sobotę PiS zaprezentował 10 głównych haseł Nowego Ładu, programu partii, który w całości ma zostać przedstawiony w najbliższą sobotę. Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład - czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa - ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie