Obostrzenia w całym kraju. Czy przedszkola i żłobki zostaną zamknięte?

Polska
Obostrzenia w całym kraju. Czy przedszkola i żłobki zostaną zamknięte?
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/congerdesign
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w środę ogólnopolski lockdown

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w środę ogólnopolski lockdown. Obok zamknięcia galerii handlowych i hoteli podjęto decyzję o powrocie uczniów klas I-III do nauki zdalnej. Co z przedszkolami i żłobkami?

- Jeżeli patrzymy w statystyki to również ograniczenie nauki w szkołach podstawowych jest elementem, który pomaga zredukować stopień zarażania się - powiedział Adam Niedzielski. 

 

Uczniowie nie pojawią się w szkołach w najbliższy poniedziałek. Nauka zdalna ma potrwać do 9 kwietnia. Jak przyznał szef resortu zdrowia jest to rozwiązanie tymczasowe, po którym najmłodsze dzieci uczyć się będą hybrydowo. 

 

Co z przedszkolami i żłobkami?

 

Minister zdrowia został zapytany na środowej konferencji prasowej, czy planowane jest zamknięcie przedszkoli i żłobków, w których dzieci mają ze sobą bezpośredni kontakt. Niedzielski podkreślił, że w tej chwili obostrzenia, które obowiązywały w czterech najbardziej dotkniętych pandemią województwach, zostają rozszerzone na całą Polskę. 

 

WIDEO: Ogólnokrajowy lockdown, wraca nauka zdalna

  

- W ramach tych obostrzeń przedszkola i żłobki cały czas funkcjonują i zapewniają opiekę dla dzieci - podkreślił. 

 

- Jesteśmy na takim etapie, że jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to na pewno kolejne kroki będą już typowym lockdownem, sytuacją, gdzie będziemy zamykać zupełnie wszystko - dodał szef resortu zdrowia.

dsk/ PAP. polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie