Nauczanie zdalne w szkołach. Do kiedy? Co później? Sprawdź szczegóły

Polska
Nauczanie zdalne w szkołach. Do kiedy? Co później? Sprawdź szczegóły
zdjęcie ilustracyjne, Polsat News

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zapowiedział ogólnopolski lockdown. - Przekroczyliśmy barierę 25 tysięcy zachorowań. Dynamika zachorowań przyśpiesza, trzecia fala przyrasta - stwierdził. Resort zdrowia podjął decyzję o wprowadzeniu w szkołach nauczania zdalnego.

- Na najbliższe trzy tygodnie, do 9 kwietnia, wprowadzamy naukę zdalną dla klas I-III - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku. 

 

- Zdecydowaliśmy się na to ze względu na to, że w najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych - dodał. Szef resortu zdrowia zdrowia powiedział, że decyzja o ewentualnym powrocie najmłodszych dzieci do szkół zostanie podjęta po świętach wielkanocnych.

 

- Najprawdopodobniej będzie to powrót do nauczania hybrydowego - przyznał. 

 

 

Do tej pory uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczyli się w trybie stacjonarnym. Była to pierwsza grupa uczniów, która powróciła do szkół. Ponowne wprowadzenie nauki zdalnej ma pomóc w opanowaniu trzeciej fali zachorowań. Obostrzenia wchodzą w życie od soboty, 20 marca, co oznacza, że w poniedziałek dzieci nie pójdą już do szkół. 

 

- Jeżeli patrzymy w statystyki to również ograniczenie nauki w szkołach podstawowych jest elementem, który pomaga zredukować stopień zarażania się - podsumował. 

 

WIDEO: Ogólnokrajowy lockdown, wraca nauka zdalna
  

Co z przedszkolami? 

 

Niedzielski podkreślił, że w tej chwili obostrzenia, które obowiązywały w czterech najbardziej dotkniętych pandemią województwach, zostają rozszerzone na całą Polskę. Zaznaczył, że obostrzenia te nie obejmują zamknięcia przedszkoli i żłobków.

dsk/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie