Egzamin specjalizacyjny dla lekarzy. MZ: będzie dobrowolność przystąpienia w sesji wiosennej

Polska
Egzamin specjalizacyjny dla lekarzy. MZ: będzie dobrowolność przystąpienia w sesji wiosennej
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
W komunikacie MZ ws. egzaminów podano, że "PES odbędzie się w sesji wiosennej zgodnie z wyznaczonymi terminami"

Osoby, które - z jakichkolwiek przyczyn - nie przystąpią do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego dla lekarzy w sesji wiosennej, będą mogły złożyć go w sesji jesiennej, bez dodatkowych kosztów - przekazał w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Zaproponowane wczoraj rozwiązanie, które zakładało przełożenie egzaminu PES na maj było pewnym kompromisem po oczekiwaniach formułowanych przez lekarzy, którzy kończą specjalizację. Jak widzimy kompromis nie usatysfakcjonował młodych lekarzy; proponujemy więc nowy kompromis - powiedział rzecznik.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 17 marca

 

- Biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z prawem egzaminu odwołać nie możemy, dajemy dobrowolność jego zdawania w sesji wiosennej, z możliwością jego złożenia na jesieni. Liczymy, że to usatysfakcjonuje medyków kończących specjalizację - poinformował Andrusiewicz.

 

Dziś - jak podkreślił - najważniejsza jest wspólna walka z epidemią.

 

W komunikacie MZ ws. egzaminów, z którym zapoznała się PAP podano, że "PES odbędzie się w sesji wiosennej zgodnie z wyznaczonymi terminami".

 

"Osoby, które z jakichkolwiek przyczyn nie przystąpią do PES w sesji wiosennej będą uprawnione do jego złożenia w sesji jesiennej (bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów). W szczególnie uzasadnionych sytuacjach (np. kobiet w ciąży) dopuszczalne będzie zdawanie ustnego PES w formie zdalnej" – głosi komunikat. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie