Liczba zaszczepionych. "Cel udało się zrealizować kilkanaście dni przed końcem marca"

Polska
Liczba zaszczepionych. "Cel udało się zrealizować kilkanaście dni przed końcem marca"
PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Przekroczyliśmy liczbę 3 milionów osób zaszczepionych 1 dawką przeciwko COVID-19.

Przekroczyliśmy liczbę 3 milionów osób zaszczepionych pierwszą dawką przeciwko COVID-19. Tym samym cel, o którym mówiliśmy od wielu miesięcy, udało się zrealizować kilkanaście dni przed końcem marca - przekazał w środę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W środę przed południem na rządowych stronach gov.pl poinformowano, że dotychczas podano ponad 4,6 mln dawek szczepionki (w sumie pierwszą i drugą dawką).

 

ZOBACZ: Nowa-stara rzeczywistość. Jak wygląda życie po szczepieniu?

 

"Przekroczyliśmy liczbę 3 milionów osób zaszczepionych 1 dawką przeciwko COVID-19. Tym samym cel, o którym mówiliśmy od wielu miesięcy, udało się zrealizować kilkanaście dni przed końcem marca. Wyrazy szacunku dla wszystkich osób oraz instytucji zaangażowanych w NPS!" - napisał na Twitterze szef KPRM.

 

 

Z rządowych statystyk wynika, że po iniekcjach zgłoszono 4 891 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w większości łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałym bólem w miejscu wkłucia.

 

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia, zutylizowano w sumie 5 879 dawek.

 

Z raportu wynika, że do tej pory do Polski dostarczono łącznie 5 728 100 dawek szczepionek, do punktów trafiło 4 904 750.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie