Zmarła pacjentka z Czech leczona w Raciborzu na COVID-19

Polska
Zmarła pacjentka z Czech leczona w Raciborzu na COVID-19
Polsat News
68-letnia kobieta została przetransportowana do polskiego szpitala karetką w ubiegły wtorek, w ciężkim stanie.

Zmarła chora na COVID-19 pacjentka z Czech, leczona od ubiegłego tygodnia w Szpitalu Rejonowym im. dr J. Rostka w Raciborzu – potwierdziła we wtorek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

68-letnia kobieta została przetransportowana do polskiego szpitala karetką w ubiegły wtorek, w ciężkim stanie. Miała też choroby współistniejące. Od razu trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej, została zaintubowana. - Leczenie w Raciborzu dało początkowo dobre efekty, jednak w weekend stan chorej się pogorszył i zmarła w niedzielę wieczorem – powiedziała Alina Kucharzewska.

 

ZOBACZ: Coraz więcej zajętych łóżek covidowych. Wiceminister o najnowszych danych

 

Trwają przygotowania do przetransportowania zmarłej do rodzinnej miejscowości w Czechach. Wcześniej kobieta była leczona w szpitalu w Uściu nad Orlicą w pardubickim kraju (województwie). Samorząd tego regionu jako pierwszy w Czechach ogłosił, że system opieki medycznej stał się niewydolny z powodu przeciążenia przypadkami COVID-19, a szpitale nie są w stanie zapewnić odpowiedniej opieki medycznej. 68-latkę leczono w Polsce w ramach pomocy udzielonej południowym sąsiadom. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie