Coraz więcej zajętych łóżek covidowych. Wiceminister o najnowszych danych

Polska
Coraz więcej zajętych łóżek covidowych. Wiceminister o najnowszych danych
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

W ciągu ostatniej doby ok. 900 łóżek w szpitalach zostało dodatkowo zajętych przez pacjentów z koronawirusem - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że duża liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekłada się na wzrost hospitalizacji.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany był we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia o aktualną sytuację epidemiczną w Polsce.

 

- Te dane będą o 10.30 - pełne, ale nie trzeba spodziewać się jakichś mniejszych ilości nowych zakażeń. Widzimy, że nasze przewidywania się sprawdzają, że jednak w ciągu tego tygodnia będziemy obserwowali duże na pewno przyrosty nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował.

 

ZOBACZ: Nowy wariant koronawirusa. Wykryto go we Francji

 

Dodał, że duża liczba nowych, potwierdzonych zakażeń przekłada się na wzrost liczby hospitalizacji.

 

- Mogę powiedzieć, że przez ostatnią dobę około 900 łóżek zostało dodatkowo zajętych przez pacjentów z koronawirusem, czyli bardzo dużo - poinformował.

 

W jego ocenie bardzo niepokojące jest w tej chwili to, że coraz młodsi ludzie trafiają do szpitali. - Ci młodzi ludzie także w sposób dość gwałtowny i ciężki przechodzą zakażenie koronawirusem - dodał. Zaapelował o przestrzeganie rządowych zaleceń: noszenie maseczki, częste mycie rąk i zachowanie dystansu.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie