Wkrótce szczepienia chorych na cukrzycę. Zapowiedź ministra zdrowia

Polska
Wkrótce szczepienia chorych na cukrzycę. Zapowiedź ministra zdrowia
PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

- Osoby z problemem cukrzycowym zostaną dołączone do szczepień razem z grupą "1b" - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Grupa przewlekle chorych, która w poniedziałek rozpoczęła szczepienia, zostanie uzupełniona o chorych na cukrzycą .

- Jestem dzisiaj po spotkaniu z ministrem Dworczykiem i prof. Horbanem, wcześniej też rozmawialiśmy o tym na Radzie Medycznej. Osoby z problemem cukrzycowym zostaną dopuszczone do szczepienia - zapowiedział w Radiu Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

ZOBACZ: KE: nie prowadzimy rozmów w sprawie dostaw Sputnika V

 

- Poinformujemy o tym prawdopodobnie nie w tym tygodniu, bo regulacje i zmiany rozporządzenia w tym zakresie zrobimy w przyszłym tygodniu. Ale to jest już realna perspektywa - wyjaśniał. 

 

Osoby te będą dołączone do grupy "1b".

 

W grupie "1b" szczepieni są m.in. pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek; pacjenci z chorobą nowotworową, u których po 31.12.2019 r. prowadzone było leczenie chemioterapią lub radioterapią; pacjenci, u których zdiagnozowano nowotwór, jednak jeszcze nie rozpoczęto leczenia; pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzi się leczenie immunosupresyjne; pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

jo/ml/ polsatnews.pl, radiozet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie