Imprezowicze starli się z policją. 150 osób zatrzymanych w Miami Beach

Świat
Imprezowicze starli się z policją. 150 osób zatrzymanych w Miami Beach
twitter.com/Alex Fernandez
W Miami Beach doszło do licznych imprez, w trakcie których nie przestrzegano obostrzeń związanych z pandemią.

W Miami Beach, popularnym kurorcie na Florydzie, trwa burzliwa "przerwa wiosenna". Z powodu łamania koronawirusowych ograniczeń w weekend aresztowano około 150 imprezowiczów. W starciach z nimi rannych zostało dwóch policjantów.

Mimo koronawirusa południowa Floryda przeżywa w trakcie "przerwy wiosennej" oblężenie turystów, głównie studentów, z północy kraju. W weekend wielu z nich nie zastosowało się do obowiązującej od północy w Miami Beach godziny policyjnej. W nocy z piątku na sobotę zatrzymano ok. 120 osób, łącznie w trakcie całego weekendu - ok. 150.

 

ZOBACZ: W USA podano dotąd ponad 100 mln dawek szczepionek przeciw Covid-19

 

Między grupami imprezowiczów a pracującymi na 12-godzinnych zmianach policjantami dochodziło do starć. Najpoważniejsze miały miejsce w piątek, gdy rannych zostało dwóch funkcjonariuszy, którzy trafili do szpitala. By rozproszyć tłum, policja używała gazu pieprzowego.

 

 

Podczas niektórych aresztowań doszło do konfiskaty broni lub narkotyków - przekazała rzeczniczka władz Miami Beach Veronica Paysse.

 

Godzina policyjna w Miami Beach

 

Paysse podkreśla, że wymykające się spod kontroli imprezy to problemy typowe w marcu dla Miami Beach. Zasady panujące w trakcie pandemii koronawirusa spowodowały jednak, że zadanie, przed jakim stoją policjanci, jest w tym roku szczególnie wymagające.

 

ZOBACZ: Najwięcej zgonów w historii USA. Covid-19 nie był główną przyczyną

 

Co prawda stan Floryda nie zezwala lokalnym władzom na karanie ludzi za brak maseczek, ale można wprowadzać godzinę policyjną, z czego skorzystano w Miami Beach.

 

 

- To naprawdę trudna sytuacja. Wielu przyjeżdża tu ze złymi intencjami - przyznaje burmistrz kurortu Dan Gelber. Ostrzegł, że przyjeżdżający do miasta imprezowicze będą zatrzymani, jeśli złamią prawo. - Jeśli przyjeżdżasz tutaj, bo myślisz, że wszystko przejdzie, to nie będziesz się dobrze bawił. Zatrzymamy cię - oświadczył.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie