Wielka impreza na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Interweniowała policja

Polska
Wielka impreza na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Interweniowała policja
Zdj. ilustracyjne/Piqsels/Public Domain
Policja ukarała 54 osoby

Wobec 54 osób naruszających w czwartek na Wyspie Słodowej we Wrocławiu przepisy epidemiologiczne zastosowano m.in. postępowanie mandatowe, pouczenia, a także wykonano czynności niezbędne do skierowania wniosku o ukaranie do sądu - podała policja.

W czwartkowy wieczór na Wyspie Słodowej w centrum Wrocławia, która przed pandemią była tradycyjnym miejscem spotkań młodych osób, ponownie zjawiły się tłumy. Na opublikowanych w mediach zdjęciach widać, że nie zachowywano dystansu społecznego, a wiele osób nie zakrywało twarzy maską.

 

 

W przekazanej przez służby prasowe policji informacji podano, że funkcjonariusze swoje działania prowadzili również w rejonie wrocławskiej Wyspy Słodowej i wobec 54 osób naruszających przepisy kodeksu wykroczeń zastosowano środki przewidziane prawem, w tym m.in. postępowanie mandatowe, pouczenia, a także wykonano czynności niezbędne do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

 

 

- Sytuacje dotyczyły naruszenia przepisów nakazujących zasłanianie ust i nosa, zaśmiecania i używania słów wulgarnych w miejscu publicznym. Policjanci skierowali też wniosek do władz miasta, zawierający prośbę o podjęcie natychmiastowej decyzji w sprawie sposobu dalszego funkcjonowania terenu Wyspy Słodowej. Tego typu policyjne działania, będą nadal kontynuowane w różnych częściach miasta - powiedział aspirant szt. Łukasz Dutkowiak.

 

Teren wyspy był zamknięty w zeszłym roku w okresie szczytu pandemii od marca do maja 2020. Potem magistrat ponownie udostępnił ten obszar. Wyspa Słodowa jest tak popularna wśród młodych osób, ponieważ uchwałą miejskiej rady pozwolono na niej pić alkohol. Z tego powodu wieczorami spędzają tam czas tłumy wrocławian.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie