Jarosław Gowin jest zakażony koronawirusem

Polska
Jarosław Gowin jest zakażony koronawirusem
Polsat News
Jarosław Gowin jest wicepremierem oraz ministrem rozwoju, pracy i technologii

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował w niedzielę, że jest zakażony koronawirusem. "I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy!" - napisał na Twitterze.

Gowin zaapelował również, aby "dbać o siebie i swoich bliskich". "Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!" - dodał wicepremier.

 

 

Zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził, że wicepremier jest chory na Covid-19. - Wicepremier będzie pracował zdalnie. Czuje się, jak podczas grypy, ale jest nie najgorzej - powiedział.

 

Jednocześnie przekazał, że Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa; jego wynik był negatywny.

 

ZOBACZ: Borys Budka był zakażony koronawirusem. "Nie informowaliśmy o tym"

 

Gowin z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca; spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

 

Ponad 17 tys. przypadków w niedzielę

 

W niedzielę stwierdzono w Polsce 17 259 nowych przypadków koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nie żyje też 110 kolejnych osób, które miały wirusa SARS-CoV-2.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 14 marca

 

W czasie epidemii zaraziły się 1 906 632 osoby. Zmarło w sumie 47 178 chorych na COVID-19. W ciągu doby wyzdrowiało 1 560 277 pacjentów.

wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie