Schronili się pod drzewem. Chwilę później uderzył w nie piorun

Świat
Schronili się pod drzewem. Chwilę później uderzył w nie piorun
Twitter
Mężczyźni schronili się przed burzą pod drzewem

Czterej mężczyźni z Indii schronili się przed burzą pod drzewem. Chwilę później uderzył w nie piorun. Poszkodowani trafili do szpitala. Jednego z nich nie udało się uratować. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w mieście Gurugram w pobliżu stolicy Indii New Delhi. Ogrodnicy pracujący na zamkniętym osiedlu postanowili schronić się przed burzą pod jednym z drzew. Nie był to jednak dobry wybór. 

 

ZOBACZ: Tragiczna śmierć polityka z partii Merkel. Zmarł po tym, jak trafił go piorun

 

Chwilę później w drzewo uderzył piorun. Mężczyźni po kilku sekundach osunęli się na ziemię. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 

 

 

Trafili do szpitala. Trzech z nich jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Jeden, który był najciężej ranny, zmarł w piątek wieczorem.

 

Jak zachowywać się w czasie burzy?

 

W czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu.

 

ZOBACZ: Ksiądz o dramacie na Giewoncie: po trzecim uderzeniu pioruna prosiłem Boga, żeby mnie zabrał

 

Jeżeli jednak podczas burzy jesteśmy poza domem, trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy też pozostać w samochodzie, jeżeli jesteśmy akurat w podróży. 

 

Jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie, trzeba rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów. Chodzi o to, aby w razie uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy osobom porażonym.

dk/msl/ zeenews.india.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie