Tragiczna śmierć polityka z partii Merkel. Zmarł po tym, jak trafił go piorun

Świat
Tragiczna śmierć polityka z partii Merkel. Zmarł po tym, jak trafił go piorun
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Polityk z partii Angeli Merkel zginął w wyniku trafienia przez piorun

Mężczyzna zmarł w trakcie przyjęcia w ogrodzie. Został trafiony przez piorun w momencie, kiedy stał pod słupem energetycznym. 44-letni Nico K. należał do Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas imprezy w niemieckiej miejscowości Hohnstedt (Saksonia-Anhalt). Polityk bawił się w towarzystwie przyjaciół.

 

44-latek odszedł na moment, by załatwić potrzebę fizjologiczną. Kiedy stał blisko słupa energetycznego, trafił go piorun.

 

ZOBACZ: Zaczął się remont szlaku na szczyt Giewontu. Podczas tragicznej burzy od pioruna zginęły tam 4 osoby

 

Jeszcze przed przyjazdem ratowników medycznych osoby, które spędzały ten wieczór w towarzystwie polityka, próbowały ratować jego życie. Zespół karetki pogotowia, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon. Z informacji przekazanych przez służby wynika, że nikt poza mężczyzną nie odniósł obrażeń.

 

 

Około 350 000 uderzeń pioruna

 

Rzecznik policji Ralf Karlstedt w rozmowie z gazetą "Mitteldeutsche Zeitung" przyznał, że był to "najgorszy jak dotąd incydent" podczas burzy, o którym wiedzą służby.

 

ZOBACZ: "W ułamku sekundy zagotowuje się krew". Co dzieje się z ciałem rażonym piorunem

 

Dziennik "Bild" przekazał, że słup energetyczny, obok którego doszło do zdarzenia, był wykonany z drewna. Utrudniało to odróżnienie go od drzew - zwłaszcza w nocy, kiedy było już ciemno.  

 

 

W sobotę we wschodnich Niemczech odnotowano wiele przypadków gwałtownych wyładowań atmosferycznych. W ich trakcie piorun uderzył 350 000 razy - poinformował serwis FoxNews.

ms/ foxnews.com, bild.de, "Mitteldeutsche Zeitung"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie