Ksiądz wyzywał kierowcę od "pedałów". Jest reakcja kurii

Polska
Ksiądz wyzywał kierowcę od "pedałów". Jest reakcja kurii
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Ksiądz miał pretensje do kierowcy o parkowanie na kościelnym parkingu

Ksiądz jednej z parafii w Wałbrzychu w niewybrednych słowach zwrócił uwagę kierowcy, który zaparkował samochód na przykościelnym parkingu. Według duchownego, mężczyzna nie miał do tego prawa. W sprawie interweniowała kuria, która w oświadczeniu przeprosiła za zachowanie proboszcza.

Do zdarzenia doszło przed kościołem Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie).

 

Ksiądz z tamtejszej parafii miał pretensje do kierowcy, że ten zaparkował na przykościelnym parkingu. Według duchownego nie miał do tego prawa. 

 

Ostra wymiana zdań

 

- Pan nie ma tu prawa wjazdu, to jest teren prywatny parafii - powiedział ksiądz. Sytuacja szybko eskalowała i między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Podczas kłótni z obu stron padają liczne wulgaryzmy, a nawet groźby.

 

ZOBACZ: Kontrowersyjne życzenia na Dzień Kobiet od salezjanów. Ksiądz przeprosił

 

"Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu! Spie***** bucu! Spie**** stąd i to szybko! - krzyczy ksiądz. "Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu!" - dodaje na koniec.

 

Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę zamontowaną w samochodzie.

 

UWAGA! Film zawiera wulgaryzmy!

 

 

Duchowny ukarany naganą

 

Do sprawy odnieśli się przełożeni księdza. Kuria Biskupia w Świdnicy zamieściła na Facebooku oświadczenie "ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej". 

 

ZOBACZ: Libacja w kościele i pobity ksiądz. Skandal w Rzeszowie

 

"W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego" - poinformował ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej.
 
"Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni" - dodał. 

 

dk/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie