Listy księżnej Diany trafią na aukcję. W jednym pisała o "okropnym tygodniu"

Świat
Listy księżnej Diany trafią na aukcję. W jednym pisała o "okropnym tygodniu"
Facebook/ David Lay Auctions
Listy napisane przez księżną Dianę zostaną sprzedane na aukcji 18 marca

Odręcznie napisane listy księżnej Walii trafią na aukcję. W jednym z nich Diana wspominała o "okropnym tygodniu". W ofercie znajdą się również kartki z życzeniami. Brytyjskie media informują, że szacowana cena przedmiotów wynosi od 300 do 1500 funtów.

Na aukcji zorganizowanej przez dom aukcyjny w Kornwalii 18 marca zostanie wystawionych na sprzedaż czterdzieści listów i kartek z życzeniami. Korespondencja była kierowana przez księżną Dianę do przyjaciela. Ich adresatem w latach 1990-1997 był Roger Bramble - donosi serwis BBC.

 

ZOBACZ: "Harry w szkole wpadał nieustannie w tarapaty". Listy księżnej Diany zostaną wystawione na aukcji

 

Szacuje się, że cena listów może wynosić od 300 do 1500 funtów. Jak zaznaczyła Mimi Connel-Lay z David Lay Auctions, z przedmiotów aukcji wynika, że Diana "wydawała się być niezwykle ciepłą osobą".

 

Zainteresowani z całego świata 

Connel-Lay zdradziła, że zainteresowanie listami jest naprawdę duże. Do domu akcyjnego zgłaszają się w tej sprawie osoby z całego świata. "Szczególnie z Ameryki" - zaznaczyła. "Otrzymaliśmy sporo zapytań z Indii" - dodała.

 

ZOBACZ: Kupiła sukienkę w lumpeksie. Okazało się, że nosiła ją księżna Diana

 

W jednej z korespondencji (pochodzącej z 12 czerwca 1992 r.) księżna pisała o "okropnym tygodniu". Brytyjski serwis przypomina, że w tym czasie odbyła się premiera książki "Diana: Her True Story" (w Polsce "Diana: prawdziwa historia" - red.), której autorem był Andrew Morton.

 

Dochód z aukcji trafi do organizacji, które popierali księżna Diana i jej przyjaciel.

ms/ac/ bbc.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie