Kupiła sukienkę w lumpeksie. Okazało się, że nosiła ją księżna Diana

Biznes
Kupiła sukienkę w lumpeksie. Okazało się, że nosiła ją księżna Diana
Zdj. ilustracyjne/Alain Wibert/CC BY ND 2.0

Nawet 100 tys. funtów może być warta sukienka, która zostanie wylicytowana 10 grudnia w Londynie. Kupiła ją w 1994 roku za 200 funtów w sklepie z odzieżą używaną pracownica tego sklepu. Gdy po latach kobieta oglądała film dokumentalny o księżnej Dianie zobaczyła, że żona księcia Karola nosiła taką sukienkę w 1986 roku podczas wizyty w krajach Zatoki Perskiej.

Suknia z lumpeksu, w kolorze kości słoniowej, okazała się tą specjalnie zaprojektowaną przez Davida i Elisabeth Emmanuel dla księżnej Diany. 

 

 

Jak udało się ustalić, do sklepu z używaną odzieżą oddała ją służba w dworku Mynde Park, którego częstym gościem była księżna. W 1994 roku suknię kupiła za 200 funtów kobieta pracująca w lumpeksie na pół etatu. Zamierzała założyć ją na bal po polowaniu na lisy, ale - jak mówi - nigdy nie miała jej na sobie.

 

O tym, jak cenny jest jej nabytek, dowiedziała się dopiero oglądając film dokumentalny o Dianie.

 

 

Eksperci szacują, że podczas aukcji suknia może zostać wylicytowane za 60 tys.-100 tys. funtów.

 

- Wiele ubrań Diany, które sprzedałam w ostatnich latach, pochodziło z aukcji charytatywnych z lat dziewięćdziesiątych. Tutaj sytuacja jest nietypowa, że tak ważna suknia została oddana do sklepu z odzieżą używaną. Diana robiła tak głównie z ubiorem codziennym - mówi dziennikowi "The Independent" Kerry Taylor, której firma organizuje aukcję.

 

 

jm/dro/ Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie