Karpacz. Psi detektyw Diego. Odnalazł kolegę, chociaż ludzie szukali go przez miesiąc

Polska
Karpacz. Psi detektyw Diego. Odnalazł kolegę, chociaż ludzie szukali go przez miesiąc
Facebook/Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią
Diego - pies, który odnalazł innego zaginionego czworonoga

Nie pomogły plakaty z wizerunkiem zaginionego Gucia ani nagroda za jego odnalezienie. Psa, który ponad 30 dni przebywał poza domem, odnalazł ratlerek Diego. Do uwięzionego zwierzęcia zaprowadził swojego właściciela. Gucio był uwięziony w starym szambie i niewiele brakowało, by nigdy go nie opuścił.

Gucio zaginął w Karpaczu (woj. dolnośląskie) 4 lutego. Jego właściciel od razu zaczął go szukać, lecz jego wysiłki na nic się nie zdawały.

 

Mijały dni, a zwierzaka nadal nie udawało się odnaleźć. W mieście pojawiło się wiele plakatów ze zdjęciem psa oraz informacją o 3 tysiącach złotych nagrody za wskazanie, gdzie Gucio się podziewa.

 

ZOBACZ: Ksiądz znęcał się nad psem. Jest wyrok

 

Ponad miesiąc później inny pies o imieniu Diego, podczas spaceru ze swoim panem, doprowadził go do nieczynnego szamba. Okazało się, że w środku znajdował się poszukiwany czworonóg; skomlał, jakby wołał o pomoc.

 

"Kolejny dzień mógł być jego ostatnim"

 

Gucio przeżył, lecz był bardzo słaby. Możliwe, że w starym zbiorniku był nawet 32 dni. Nie wiadomo jednak, czy wpadł do niego tuż po zaginięciu, czy przez kilka dni błąkał się po okolicy.

 

Gucio po odnalezieniu odpoczywa u swojego właścicielaFacebook/Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią
Gucio po odnalezieniu odpoczywa u swojego właściciela

 

"Jak stwierdził weterynarz, który zajął się Guciem, kolejny dzień mógłby już być jego ostatnim. Wielkie gratulacje detektywie Diego!" - napisano na facebookowym profilu "Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią", który poinformował o odnalezieniu Gucia.

 

Autor bloga dodał, że w okolicy, gdzie uwięziony był pies, znajduje się wiele innych potencjalnie niebezpiecznych obiektów.

 

Takie dziury czyhają w lesie, gdzie odnalazł się GucioFacebook/Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią
Takie dziury czyhają w lesie, gdzie odnalazł się Gucio

Polsatnews.pl dowiedział się ponadto, iż oba psy wcześniej mogły mieć jedynie sporadyczny, przypadkowy kontakt. Gucio dochodzi do zdrowia w swoim domu. Najpewniej wkrótce uda się z Diego na wspólny spacer.

wka/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie