Jest śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na budowie warszawskiego metra

Polska
Jest śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na budowie warszawskiego metra
Metro Warszawskie
Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci oraz art. 220 kodeksu karnego dotyczącego narażenia życia albo zdrowia pracownika

Prokuratura Rejonowa na Pradze-Północ wszczęła śledztwo w sprawie piątkowego wypadku na budowie metra w Warszawie, w którym zginął pracownik przygnieciony elementem koparki. Postępowanie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i wypadku w pracy.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska, śledztwo zostało wszczęte w poniedziałek po południu. Wcześniej tego dnia do praskiej prokuratury rejonowej przekazano materiały w tej sprawie z komisariatu Policji na Targówku.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na budowie warszawskiego metra. Jedna osoba nie żyje

 

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci oraz art. 220 kodeksu karnego dotyczącego narażenia życia albo zdrowia pracownika. W ramach czynności zostanie przeprowadzona m.in. sekcja zwłok pracownika.

 

Łyżka koparki przygniotła pracownika

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 5 marca, przy ulicy Bazyliańskiej. Na budowie drugiej linii metra urwała się łyżka koparki i przygniotła jednego z pracowników, a drugiego lekko raniła. Przygniecionego mężczyznę wydobyli strażacy i udzielili mu pierwszej pomocy. Nie udało się go jednak uratować.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie