Tragiczny wypadek na budowie warszawskiego metra. Jedna osoba nie żyje

Polska
Tragiczny wypadek na budowie warszawskiego metra. Jedna osoba nie żyje
metro.waw.pl; Zdj. ilustracyjne
Wypadek na budowie II linii metra

Na robotników na budowie metra na warszawskim Bródnie spadła łyżka koparki. Jedna osoba nie żyje. Drugi z robotników trafił do szpitala, według nieoficjalnych informacji odniósł poważne obrażenia. Informację o śmiertelnym wypadku potwierdziła polsatnews.pl stołeczna straż pożarna.

"Do wypadku doszło w piątek w godzinach popołudniowych na warszawskim Bródnie. Do wypadku doszło na poziomie -2" - przekazał "Super Express".

 

Asp. Jarosław Dobrzewiński ze stołecznej straży pożarnej przekazał polsatnews.pl, że do wypadku doszło przy ul. Bazyliańskiej 7, ok. godz. 15.

 

ZOBACZ: Wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Prokuratura wszczęła śledztwo

 

- Wstępnie otrzymaliśmy informację, że na budowie drugiej linii metra, łyżka oderwała się od koparki i przygniotła trzy osoby. Na miejscu okazało się, ze w zdarzeniu brały udział dwie osoby - powiedział.

 

Jedna z osób była uwięziona pod łyżką. Strażakom udało się ewakuować rannego, a następnie, wspólnie z pogotowiem, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. - Po kilkudziesięciu minutach, lekarz stwierdził zgon - przekazał strażak.

 

Druga z osób wydostała się na powierzchnię o własnych siłach. Z informacji "Super Expressu" wynika, że odniosła poważne obrażenia i została przewieziona do szpitala.

 

Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Trzaskowski: poprosiłem o wyjaśnienie przyczyn wypadku

Na miejsce wypadku udał się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

"Dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Jeden z pracowników zaangażowanych w budowę metra zginął w wypadku" - napisał na Twitterze.

 

 

"Udałem się na miejsce i poprosiłem Prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego. Łączę się w bólu jego bliskimi" - dodał prezydent miasta.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie