"Dobrze mieć dużo sojuszników". Terlecki o rozmowach z Kukizem

Polska
"Dobrze mieć dużo sojuszników". Terlecki o rozmowach z Kukizem
Polsat News
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki

- Zawsze dobrze jest mieć dużo sojuszników - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany o spotkania z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. Dodał przy tym, że "nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji".

Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie potwierdził w poniedziałek, że prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia z liderem koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem. - Rozmowy zawsze się odbywają, także to nie jest nic nadzwyczajnego - dodał.

 

Dopytywany, czy nie chodzi o to, żeby dać sygnał Solidarnej Polsce, że "jak coś" to można ich zastąpić. - Nie, nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji - odpowiedział szef klubu PiS.

 

ZOBACZ: Ryszard Terlecki o Solidarnej Polsce: pokazali nam figę, damy im po łapkach

 

Na uwagę, że nie zaszkodzi mieć sojuszników po stronie Kukiz'15, Terlecki odpowiedział z kolei: "Zawsze dobrze mieć dużo sojuszników".

 

Zaprzeczył natomiast, że jakaś konkretna oferta jest na stole. - My znamy oczywiście wszyscy oczekiwania ustawowe tego środowiska Kukiza, więc to nie jest żadna tajemnica - podkreślił polityk PiS.

 

Kto zgłosił się pierwszy?

 

Zapytany, czy to PiS zgłosił się do Kukiza, czy to muzyk i polityk do partii rządzącej, Terlecki powiedział, że "te rozmowy toczą się, można powiedzieć, bez przesady, nie za często, odkąd Kukiz jest w parlamencie, czyli od poprzedniej kadencji, przecież wielokrotnie się odbywały".

 

O rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim mówił w ubiegłym tygodniu sam Paweł Kukiz i że dotyczą one zarówno poparcia dla kluczowych dla jego ugrupowania ustaw, ale także ustaw ważnych dla PiS. Przyznał wówczas, że kolejna z takich rozmów ma się odbyć w tym tygodniu.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie