Awantura podczas lotu chińskiego boeinga. Pilot bez zębów, steward ze złamaną ręką

Świat
Awantura podczas lotu chińskiego boeinga. Pilot bez zębów, steward ze złamaną ręką
Twitter.com/Boeing Airplanes
Podczas lotu chińskiej maszyny doszło do bójki pilota i stewarda.

Chińskie linie lotnicze Donghai Airlines zawiesiły pilota i stewarda, którzy pobili się na pokładzie podczas lotu z pasażerami. Kapitan był niezadowolony, że pasażerowie czekają w kolejce do łazienki, gdy załoga korzysta z toalety. Steward odparł zarzuty, wskutek czego ma złamaną rękę. Pilot miał stracić zęby.

Chińskie linie lotnicze Donghai Airlines z siedzibą w Shenzhen w prowincji Guangdong zawiesiły dwóch pracowników po awanturze zakończonej bójką, do której doszło na pokładzie samolotu podczas lotu z pasażerami.

 

Awantura przy drzwiach toalety

 

Według chińskich mediów na 50 minut przed lądowaniem w Xi'an w samolocie, lecącym z Nantong, pilot opuścił kokpit i udał się do toalety w pierwszej klasie. Gdy kapitan lotu DZ6297 Donghai Airlines chciał skorzystać z łazienki, na to samo zdecydował się jeden z pasażerów. Pilot poradził, aby podróżny zaczekał na swoim miejscu. Jednak, gdy opuszczał toaletę, mężczyzna nadal tam stał.

 

Wtedy kapitan zwrócił stewardowi uwagę, że zaniedbuje swoje obowiązki, a nie dochowując procedur świadomie doprowadza do zagrożenia na pokładzie.

 

ZOBACZ: Kot zaatakował pilota. Samolot musiał zawrócić

 

Steward nie zamierzał jednak pozostawiać słów szefa kokpitu bez komentarza. Szybko wywiązała się kłótnia, która przerodziła się w bójkę. Wskutek bijatyki steward doznał złamania ręki. Z kolei pilot ma - zdaniem internautów i chińskich mediów - wybite przednie zęby.

 

Obaj pracownicy zostali zawieszeni.

 

Linie wydały oświadczenie ws. bójki

 

Regulator lotnictwa cywilnego z Shenzen prowadzi postępowanie dotyczące incydentu w Donghai Airlines.

 

Linie wydały w chińskim serwisie społecznościowym Weibo.com obszerne oświadczenie, w którym zapewniły, że incydent jest wyjaśniany oraz że przeprowadzony zostanie przegląd procedur bezpieczeństwa. "Będziemy aktywnie współpracować z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w celu zbadania tego incydentu" - napisała firma.

 

ZOBACZ: Niesamowite szczęście i umiejętności. Pilot lądował na autostradzie [WIDEO]

 

W lipcu 2018 roku jeden z pilotów Donghai Airlines podczas dwóch lotów wpuścił do kokpitu swoją żonę. Kobieta zamiast zająć miejsce z innymi pasażerami przebywała w kabinie z mężem. Firma zapowiedziała potem szkolenia i poprawę wymagań dotyczących bezpieczeństwa.

hlk/ polsatnews.pl, South China Morning Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie