Masz problem z nauką w domu? Pomogą studenci

Polska
Masz problem z nauką w domu? Pomogą studenci
Pixabay/StartupStockPhoto
Studenci oferują pomoc uczniom

Nauczyciele, uczniowie i rodzice stanęli przed wyzwaniem edukacji zdalnej spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak odnaleźć się w nowej sytuacji? Z pomocą ruszają studenci. "Wyciągamy do was ręce, jako dawni uczniowie do uczniów, oferując koleżeńską, bezpłatną oczywiście, internetową pomoc w nauce"- piszą organizatorzy akcji "Studenci uczniom"

11 marca ogłoszono, że od 12 marca nie będą odbywały się lekcje, a od 16 do 25 marca włącznie, szkoły zostaną zamknięte. W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii oraz przedłużeniu zamknięcia szkół do świąt Wielkanocnych.  Nie oznacza to, że zajęcia nie będą się odbywały. Szkoły przeszły na zdany tryb nauczania.

 

"Nie każdy ma starszego brata"

 

"Jak skupić na logarytmach, kiedy brat obok chce zagrać na kompie? Jak przyswajać Herberta, gdy mama woła na herbatkę?" - pytają inicjatorzy akcji "Studenci Uczniom" i odpowiadają chęcią pomocy. Zaczęło się od kilku osób z Uniwersytetu Warszawskiego: Kuby, Filipa, Zosi, Pawła, Aleksandra, Michała, Julii, Radka, Magdy i Zosi, ale szybko dołączyli do nich koledzy z innych uczelni. Teraz pomocy uczniom online nieodpłatnie udziela ponad 200 korepetytorów.

 

 

- Mamy wiedzę, którą możemy pomóc młodszym od nas, więc czemu by tego nie zrobić?  Maturzyści i ósmoklasiści w szczególności znaleźli się w naprawdę ciężkiej sytuacji - mówi polsatnews.pl Filip Augustyniak, student I roku stosunków międzynarodowych.

 

ZOBACZ: Lekcje online mają być obowiązkowe. "Połączenie z nauczycielem na 15 minut"

 

- Nie każdy ma starszego brata, wujka, mamę, którzy mogą pomóc w nauce o systemie prawnym, ciągach arytmetycznych, czy chemii na poziomie liceum. Za to pełno jest w całej Polsce studentów, którzy mogą nieść bezpłatną pomoc tym, którzy tego potrzebują - dodaje.

 

"#ZostańWDomu i napisz do nas"

 

Augustyniak przyznaje, że inicjatorzy nie spodziewali się tak dużego odzewu. - Zgłaszają się do nas zarówno uczniowie, którzy potrzebują pomocy, jak i studenci, którzy tę pomoc mogą z przyjemnością nieść. My zajmujemy łączeniem ich za pomocą naszej strony - wyjaśnia.

 

"Nie jesteśmy profesjonalnymi nauczycielami, ale to nauczycielom zawdzięczamy miejsce, w którym się znajdujemy. Teraz czujemy, jak możemy ich wspomóc, poniekąd odciążając w tak niestandardowych chwilach" - piszą organizatorzy.

 

"Wykorzystajmy ten czas na efektywną naukę i wzajemną pomoc. Przy odpowiednim wsparciu akcji #ZostańWDomu proponujemy: #ZostańWDomu i napisz do nas, a my na tyle, na ile możemy, wesprzemy cię w nauce!" - dodają. Chęć udziału w akcji można zgłosić przez Facebooka na stronie "Studenci Uczniom".

pgo/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie