Policjanci szukali narkotyków. Odkryli dzieła Picassa i Warhola

Świat
Policjanci szukali narkotyków. Odkryli dzieła Picassa i Warhola
facebook.com/polisen/en.wikipedia.org/zdjęcie ilustracyjne
Policjanci natrafili na cenne dzieła sztuki

Szwedzka policja przeprowadziła nalot na mieszkanie mężczyzny podejrzanego o przemyt narkotyków. Podczas przeszukania znaleziono duże ilości gotówki, zegarki, biżuterię i dzieła sztuki. Wśród nich m.in. obrazy Picassa, Andy'ego Warhola i Chagalla.

Krajowy wydział operacyjny policji wraz z hiszpańskimi służbami od dwóch lat badali siatkę przestępczą podejrzaną o przemycanie dużych ilości narkotyków z Hiszpanii do Szwecji. W grudniu 2020 roku policja przeprowadziła operację przeciwko mężczyźnie z Helsingborga, który był podejrzany o kierowanie największą organizacją przestępczą w południowej Hiszpanii.

 

ZOBACZ: W pełni cyfrowe dzieło sztuki na aukcji Christie's. Można za nie zapłacić kryptowalutą

 

Podczas ostatniej akcji policja zajęła duże ilości gotówki, zegarki, biżuterię, meble i dzieła sztuki. Wśród nich m.in. obrazy Picassa, Andy'ego Warhola i Marca Chagalla.

 

Osoba o "strategicznym znaczeniu"

 

Szwedzkie organy ścigania od kilku lat postrzegały zatrzymanego jako osobę o strategicznym znaczeniu w świecie przestępczym.

 

Zatrzymanie przeprowadzono przed domem podejrzanego. - Skonfiskowaliśmy wiele cennych dóbr. Współpraca hiszpańskimi służbami była kluczowa - przyznaje Christer Nilsson, szef wydziału śledczego.

 

Mężczyzna jest podejrzewany o przemyt narkotyków i pranie brudnych pieniędzy. Został poddany ekstradycji do Hiszpanii.

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie