Barbie w stylu Anity Włodarczyk. "Cieszę się jak dziecko"

Polska
Barbie w stylu Anity Włodarczyk. "Cieszę się jak dziecko"
Facebook/Anita Włodarczyk
Firma Mattel stworzyła lalkę Barbie inspirując się Anitą Włodarczyk

"Barbie młociarka, jedyna na świecie lalka Barbie rzucająca młotem. Dzisiaj cieszę się jak dziecko" - napisała Anita Włodarczyk na Facebooku. Frima Mattel stworzyła lalkę inspirując się postacią polskiej lekkoatletki.

"Wiele wyróżnień, nagród w swojej karierze otrzymałam. Każde z nich było dla mnie motywacją do osiągnięcia jeszcze wyższych celów, ale to wyróżnienie w postaci lalki Barbie, zaprojektowanej na swoje podobieństwo, jest szczególne" - zaznaczyła Włodarczyk. "Jest przyznawane wybitnym kobietom" - dodała. 

 

ZOBACZ: Pierwsza Barbie w hidżabie. Lalka z inspiracji sukcesami medalistki olimpijskiej

 

Jak podkreśliła polska mistrzyni, wyróżnienie jest wręczane tym, które "udowadniają dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji, warto podążać własną drogą".

 

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

"Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presją społeczną, ale zawsze wychodziłam zwycięsko" - wspominała Anita Włodarczyk. "I wiecie co? Nie ma rzeczy niemożliwych" - dodała sportsmenka.

 

ZOBACZ: Anita Włodarczyk oficjalnie mistrzynią olimpijską z Londynu

 

Wielokrotna mistrzyni świata regularnie bierze udział w spotkaniach z młodzieżą, w akcjach promujących aktywność fizyczną, a także działała charytatywnie. "Jest mi niezmiernie miło, że znalazłam się w gronie najbardziej inspirujących kobiet świata, w gronie innych sześciu Europejek nagrodzonych w tym roku wyróżnieniem Barbie Shero amerykańskiej firmy Mattel" - napisała Włodarczyk. Pod koniec przypomniała swoim obserwatorom, by dbać o przyszłe pokolenia, by wierzyli w siebie.

 

Wcześniej w gronie Polek, wyróżnionych przez firmę Mattel, znalazły się: podróżniczka Martyna Wojciechowska oraz Iwona Blecharczyk, która zawodowo jest kierowcą tira.

ms/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie