Anita Włodarczyk oficjalnie mistrzynią olimpijską z Londynu

Polska

Anita Włodarczyk we wtorek otrzymała z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oficjalną informację, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził jej tytuł mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, wywalczony podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku. Włodarczyk w Londynie była druga, a złoty medal przyznano jej po zdyskwalifikowaniu za doping Tatiany Łysenko.

 

O tym, że Polka jest złotą medalistką, było wiadomo od ponad roku, gdy MKOl podjął decyzję o dyskwalifikacji Rosjanki. Dopiero teraz jednak PKOl otrzymał w tej sprawie oficjalne potwierdzenie.

 

"Chciałabym podzielić się z wami piękną informacją, którą otrzymałam kilka godzin temu od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który otrzymał oficjalne informacje z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dotyczącą przyznania mojej osobie złotego medalu igrzysk olimpijskich z Londynu z 2012 roku. Jest to dla mnie piękny dzień. Tak jak miałam piękną, złotą niedzielę w Berlinie, tak dzisiaj, we wtorek 14 sierpnia, dotarła do mnie super wiadomość. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, czekam teraz na to, aż medal trafi w moje ręce" - powiedziała Włodarczyk w wywiadzie opublikowanym na Twitterze.

 

Jak poinformował rzecznik PKOl Henryk Urbaś, złoty medal zostanie wręczony Włodarczyk po uzgodnieniu terminu i miejsca pomiędzy zainteresowaną a MKOl.

 

PAP, fot. na str. głównej: PAP/Aleksander Koźmiński

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie