USA. W wypadku samochodowym zginęło kilkanaście osób

Świat
USA. W wypadku samochodowym zginęło kilkanaście osób
PAP/EPA/Sandy Huffaker
Pracownicy z regionalnego centrum medycznego El Centro poinformowali , że w SUV-ie zginęło 15 osób.

Trzynaście osób zginęło we wtorek, kiedy SUV przewożący 25 osób zderzył się z TIR-em na autostradzie w południowej Kalifornii w pobliżu granicy USA z Meksykiem- poinformowały władze lokalne.

Pracownicy z regionalnego centrum medycznego El Centro poinformowali , że w SUV-ie zginęło 15 osób. Siedem osób zostało zabranych do szpitala, w tym jedna osoba, która później zmarła.

 

Cztery osoby zostały przewiezione do Desert Regional Medical Center w Palm Springs, gdzie jedna osoba jest w stanie krytycznym, a pozostałe stabilne, powiedział rzecznik szpitala Todd Burke.

 

 

Władze nie wiedzą jeszcze, czy kierowca Forda, który zginął w wypadku, zatrzymał się na znaku stop przed wjazdem na autostradę, którą jechał TIR - powiedział szef kalifornijskiego patrolu autostradowego Omar Watson.

 

ZOBACZ: Ogromny karambol w Teksasie. Co najmniej 5 osób zginęło

 

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała w tweecie, że jej śledczy badają katastrofę, zwrócili uwagę, że Ford Expedition zazwyczaj mieści legalnie osiem osób. Kierowcą Forda, który poniósł śmierć, był 22-letni mężczyzna z Mexicali, miasta położonego tuż za granicą z Meksykiem, jego pasażerami byli najprawdopodobniej sezonowi robotnicy rolni. 69-letni kierowca TIR-a został hospitalizowany z niewielkimi obrażeniami.

 

Władze współpracują z konsulatem meksykańskim w celu identyfikacji ofiar. Wśród rannych najmłodszy ma 16 lat. W regionie trwają żniwa.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie