Karambol na zaśnieżonej autostradzie w Japonii. Około 200 uczestników

Świat
Karambol na zaśnieżonej autostradzie w Japonii. Około 200 uczestników
Zdjęcie ilustracyjne/fot. PAP/Paweł Supernak
Na razie nie wiadomo dokładnie, jak doszło do wypadku

Na zaśnieżonej autostradzie na północy Japonii doszło do kolizji co najmniej 134 samochodów. Jedna osoba zginęła, a 12 przewieziono do szpitala.

Do karambolu doszło około południa czasu lokalnego na jednokilometrowym odcinku drogi ekspresowej w Tohoku w prefekturze Miyagi. Uczestniczyło w nim ok. 200 osób - poinformowały japońskie władze.

 

Służby, gdy spadł obfity śnieg, ograniczyły prędkość na autostradzie do 50 km na godzinę, ale nie uchroniło to kierowców przed wypadkami - podaje agencja Reutera.

 

ZOBACZ: Nowa mutacja koronawirusa. Japonia zakazała wjazdu wszystkim cudzoziemcom

 

Wciąż trwają akcje ratunkowe - poinformował główny sekretarz japońskiego rządu Katsunobu Kato.

 

 

W Japonii panują trudne warunki pogodowe. Tamtejsza agencja meteorologiczna ostrzegła we wtorek przed obfitymi opadami śniegu na obszarach północnej Japonii. Mieszkańców wezwano, by uważali na wichury i burze śnieżne, które mogą powodować zakłócenia w ruchu. Utrudnienia związane z nagromadzonym śniegiem, oblodzenia dróg, lawiny i opady świeżego śniegu są spodziewane również w regionach Hokkaido, Tohoku i Hokuriku.

 

Stanęły pociągi shinkansen

 

Z powodu złej pogody japońskie koleje zawiesiły część połączeń superszybkich pociągów shinkansen m.in. w prefekturach Miyagi, Iwate i Akita w regionie Tohoku.

 

ZOBACZ: Dokładnie co 8 lat te krocionogi blokują tory w Japonii. Dlaczego tak się dzieje?

 

Według synoptyków na najbardziej wysuniętej na północ wyspie Hokkaido oraz w regionie Hukuriku w środkowej Japonii prędkość wiatru będzie dochodziła do 126 km na godzinę, w Tohoku będzie wiało 108 km/h.

 

Do środy rano w częściach regionów Hokuriku, Tohoku i Hokkaido spodziewane są śnieżyce. Opady śniegu mają wynosić odpowiednio do 50 cm, 40 cm i 30 cm.

ms/hlk/dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie